Microsoft geçtiğimiz günlerde atağını gerçekleştirdi ve .Net taraftarlarının büyük sevgisini kazanan Visual Studio’nun 2017 versiyonunun ilk kullanılabilir deneme sürümünü yayınladı. Ben de indirdim ve kurdum kullanmaya fırsatım olmadan da bu haberi sizlerle paylaşmak istedim.

Programı : Visual Studio 2017 RC İndir  Linkini kullanarak indirebilirsiniz.

İlk dikkatinizi çekecek olan olay kurulum arayüzü olacak.

visual-studio-2017-1

visual-studio-2017-rc

Visual Studio IDE

Visual Studio 2017 RC’da geniş kapsamlı geliştirmeler bulunmaktadır.

Genel İyileştirmeler

Visual Studio’nun GitHub uzantısı, yeni Visual Studio yükleyicisinde seçilebilir.
Visual Studio, başlatma süresini ve çözüm yükleme süresini azaltmak için optimize edilmiştir. Visual Studio’nun ilk lansmanı en az% 50 daha hızlı.
Kötü performans sergileyen uzantılarla ilgili olarak IDE Bildirim çubuğundan uyarılabilirsiniz.

Yeni Performans Merkezi (Yardım | Visual Studio Performansını Yönetin aracılığıyla da edinilebilir), yalnızca performansı etkileyen uzantıları değil, aynı zamanda başlangıç performansınızı etkileyen ve başlangıç yükleme davranışlarını değiştiren araç pencerelerini keşfetmenizi sağlar.

Reload All Projects yerine, VS harici anahtarlama dallarının daha iyi performansını desteklemek için Reload Solution ile değiştirildi. Dalları değiştirmek için Git komut satırını kullanırken, maksimum performans gelişimini elde etmek için dal değiştirildikten sonra Çözüm Yükle’yi seçin.

.NET Core ve ASP.NET Core projeleri için dosya kürleme yetenekleri geliştirildi. Daha fazla ayrıntı için proje dosyası globbing’e bakın.
Klonladıktan sonra artık deponuzun klasör görünümüne otomatik olarak geçildiniz demektir. Çözüm Gezgini’nde yeni Çözüm seçim listesi ile dosyaları görüntüleyebilir veya Çözümler’i açabilirsiniz.

Hesap Ayarları iletişim kutusuna artık ekran okuyucuları erişebilir durumda.
Sürüm denetimi durum çubuğu, yerel repoların bir SCC ana bilgisayarına yayınlanmasını ve kaydedilmemiş ve itilmemiş çalışmanın izlenmesini kolaylaştırır.

Bildiğimiz açılış arayüzü de biraz değişmiş durumda.

566

productivity-epic-960x540

Kullanım tecrübelerimi de yeni yazılarımda paylaşıyor olacağım. Selametle.

 

Facebook Sayfamizdan Bizleri Takip Edebilirsiniz
Murat Bilginer
Industryolog Akademi Founder - Endüstri Mühendisi Canias ERP Troia Geliştiricisi & Yazılım Uzmanı 7 Yıldır bildiğini paylaşmak için çabalayan bir blogger.
http://muratbilginer.net/