ŞUBAT EĞİTİM SONU DEĞERLENDİRMELERİ

Aşağıda Şubat Eğitim Grubumuza Katılan Arkadaşlarımızın Eğitim Sonu Geri Bildirimlerini Okuyacaksınız

DEĞERLENDİRMELER

YAĞMUR GÖRGÜLÜ

Merhaba IA Ailesi,

Bir aylık eğitimden ne öğrenebilirsin ki diye düşünen insanları IETP ye sadece bir gün alınmasını isterdim.Hani okulda teoriklerle beynimizi dolduruyorlarla IA bu işin mutfağı oldu benim için. Ya nasıl anlatayım hani ilkokul kitaplarında satış politikası olarak eğlenerek öğrenin adı  altında çok basit saçma sapan etkinlikler olur ya işte bu öyle bir şey değil burada gerçekten öğreniyoruz. IA bana araştırma yapmanın, öğrenmenin zamanı olmadığını öğretti(em zamanı ben bunu Nasıl öğreneyim birinci sınıfım anlamam vs. Kafası gitti ) gerçekten hiçbir şeyin imkansız olmadığını anladım bence bu güzel bir şey ve ben mutluyum

RECEP METİN

Merhabalr IA Ekibi;
Sözlerime mükemmel serüvenin bitişi sebebiyle olan üzüntümü dile getirerek başlamak istiyorum.
1 ay boyunca süren,gerçekten eğitim kelimesinin tam hakkını veren bir ekiple harika zaman geçirdik.Birbirini görmeyen ama gönülden bağlı olan insanlarla sadece endüstri mühendisliğini değil, hayatı da tarttık.Nerede doğruyuz,nerede yanlışız. Nerede haklı nerede haksızız.Bunları iyi yürekli 35-40 kişiyle daha iyi gördük. Bir bardak çaydan bile saatlerce sohbet edebilen,sanki yıllarla kardeşçesine birbirimizle iletişim kurduk.Gerçekten emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.Hiç unutulmayacak 1 aydı.Bu ekibin hepsinin çok başarılı olacağına inancımı belirterek sözlerimi bitiriyorum.Hiç unutulmayacak 1 aydı.Herkese hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum.

BETÜL BAYDAR

Merhaba,
Güzel anlar hızlı geçermiş ne ara bir ay bitti, anlayamadım. Bu eğitime başladığımızda hayatımda kendim için yaptığım en iyi şey burada olmak demiştim. Şu an aynı cümlem katbekat artarak değerlendi. Normalde tanışma fırsatı bulamayacağım birbirinden değerli insanlarla tanıştım. Her gün gruba mesaj atmak, EM ve GTM saatlerini beklemek, katılamadığım zamanlarda telefonu alıp kaç mesaj birikmiş diyerek hepsini okumaya çalışmak, yazılanları okurken hem kahkalara boğulmak hem bilgilenmek, mesajları yıldızlamak, güne grupla başlamak ve günü yine grupla bitirmek ve daha birçok şey alışkanlık haline geldi. Ruhumdaki yaraları iyileştiren bir süreçti aynı zamanda. Çünkü burası sadece eğitimsel değil arkadaş olup yol gösteren olup her türlü desteği hissettiren aynı zamanda karakteristik özelliklerini gözden geçirme fırsatı verip kişisel gelişimine katkı sağlayan bir aile ortamı tadında samimiyetin olduğu yer. İyi ki tanıştık IA ailesi. Emeğiniz, katkınız, her şey için bin teşekkür…

ŞABAN OSMANBEY

Merhabalar IA Ailesi..:)

Akademi için ne söylesem, nasıl anlatsam inanın bilmiyorum. Bu 1 aylık kısa bir sürede bile çok büyük katkısı oldu. Bilmediğim birçok kelime öğrendim, bildiğimi sandığım bazı şeylerin yanlış olduğunu gördüm. Hiç tanımadığım insanlarla büyük samimiyet kurdum. Hele ki sonuncusu benim için kocaman bir adımdı. Çünkü çekingenim, yeni tanıştığım insanlara karşı çok mesafeli durabiliyorum. Grup açıldığı andan itibaren bana hiç yabancılık hissettirmediniz, çok sıcaktı herkes.

Bir şey üzerine konuşulduğu zamanlarda herkesten farklı şeyler çıkıyor. Türkiye`nin her yerinden insanlar bir grupta toplanmış. Farklı düşünceler, bakış açıları… Herkesten bir şeyler kaptığımı düşünüyorum. Çok faydalı bir eğitim geçirdik. Bitmesi tabii ki üzüyor insanı, gönül isterdi bitmesin. Murat abim, Ezgi ablam, Funda ve diğer bütün arkadaşlarım. Hepinize her şey için çok teşekkür ederim. Böyle güzel 1 ay geçirdik, sizleri tanıdım.

Sağlıcakla kalın, kendinize iyi bakın…

SÜMEYYE KULA

Merhabalar 🙂

Eğitimin son haftası olması sebebiyle biraz hüzünlüyüm. Bu ekip bana harika hayatlar,  harika insanlar kattı gerçekten iyi ki varsınız. Belki bu hafta haftadan sonra bir çoğumuz ekiplerde olacağız yeni kişilerle tanışacağız ve şuna eminim ki bu ekipte olup ta tanımadığım insanların da sizler kadar çok iyi, çok tatlı cana yakınlardır. Bu eğitime katılmak için mail attığımda belki olmaz kabul etmezler diye düşünmüştüm ve kabul mailini aldığımda çook çoook mutlu olmuştum. Mailden sonra bilgilerimi vermek için mesaj attığım arkadaşım Ayşe Dilan da bana o kadar samimi sevecen davranmıştı ki o zaman ne kadar güzel bir ekibe gireceğimi anlamıştım. Hepiniz gerçekten harika insanlarsınız. Bu ülkenin sizler gibi insanlara ihtiyacı var ve beni de aranıza aldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum  Belki dünyayı kurtaramam ama sizlerle beraber olduktan sonra çok güzel şeyler başaracağıma inanıyorum. Her şey için çook teşekkür ederim iyi ki varsınız.

TUĞÇE KÖROĞLU

Merhabalar,
Bu bir aylık süreci anlatmak için yazıyorum bu maili öncelikle kesin olarak söyleyebilirim ki bu 1 ay geçirdiğim en kısa 1 aydı artık zamanın göreceli olduğunu gruptaki herkes yaşayarak öğrendi. Grubun bize öğrettiği şeylerden sadece biri bu. Başvuru için ilk mailimi atarken demiştim ki “Bu eğitim benim için bir dönüm noktası olacak”. Gerçekten de öyle oldu. İlk günü daha dün gibi hatırlıyorum merhaba yazarken bile 5 defa düşünmüştüm yanına koyacağım emojiyi şimdi ise “Arkadaşlar bu konuda çok tıkladım Allahını seven yardım etsin” şeklinde mesajları hiç düşünmeden attığım onlarında meşgul olsalar bile her soruma cevap verdikleri bir grubun içerisindeyim. Dediğim gibi benim için bir dönüm noktası oldu bu grup daha önce asla bilmediğim kelimeleri duymaktan öte artık bilmediğim şeylerin üzerinde çılgınca fikir yürütürken buluyorum kendimi. Böyle bir sıcak ortam yok. Birbirine yardım eden onların düşüncelerine böylesine önem veren bir yer daha görmedim. Öyleki bazen konuştuğumuz, sorguladığımız konular beynimizi yakıyor ama aynı zamanda ufkumuzu açıyor. Ayrıca ben öyle duyusal cümleler yazabilen biri değilim fakat tüm duygularımı bir arada yaşatan bu gruptan ayrılacağım için de içim buruk. Beni bu gruba dahil eden düşüncelerime her zaman saygı duyan, burada herkes eşit deyip beni cesaretlendiren, mesajları görmedim diye beni mesajlara etiketleyen, beyin fırtınası yapmam için sorular soran kısacası beni bu grupta yeni bir ben yapan herkese çok çok teşekkür ederim. Siz hep böyle olun ki bu ülkenin çocukları,gençleri sorgulamayı öğrenmeyi en önemlisi ülkemize değer katmayı öğrensin. Çok seviliyorsunuz.

ECE YAVAŞCAN

Merhabalar IA TP ailesi,
Bu bir ay boyunca ilk günden itibaren tüm samimiyetiniz ve inisiyatifinizle sanki o online uygulama ile
değil de bizzat iletişime geçmiş gibiydiniz. Yüz yüze konuştuğumuz kimi insanla dahi bazen bu denli
samimiyet kuramıyor ya da böyle şeyler paylaşmıyoruz.
Çevremde sürekli bir şeyler tartışayım ve yeni bir şeyleri beraber öğrenelim kaygısıyla arkadaşlar
arıyorum. Kimi zaman çok hevesli olunuyor kimi zaman da “yok canım ne gerek var” diyerek baştan
savılıyordum ama bu grupta gördüm ki herkes bir şeyler öğrenmek, öğretmek, paylaşmak, sorgulamak,
yanlışı hep beraber düzeltmek istiyorum. Bir ay boyunca çok güzel sohbet ettik, bilgi haznemize yeni
şeyler koyduk birbirimizi hiç tanımamamıza rağmen.
IA ile tanışmadan önce aslında biraz kaybolmuş hissediyordum. Okuldaki dersler her zaman iyi
olmayabiliyor. Denge bozulduğunda sanki kocaman bir fırtına gelecek ve ben bir daha
toparlayamayacakmışım gibi geliyordu. Evet, düşününce dünyanın sonu olmayacağını fark edebiliyoruz
ancak asıl zor olan bu düşünce ortamını sağlamak ya da sağlayacak ortamı bulmak. Ben bu bir ay da bu
ortamı buldum esasında. Hepimiz aynıydık aslında. Sıkıntılarımız, gelişememe kaygısı taşıyorduk
hepimiz. Birbirimizi gördükçe, bu yollardan geçen arkadaşların deneyimlerini tattıkça yeniden yeşerdi
veya filizlendi fikirlerimiz, umutlarımız.
GTM ve EM seanslarını çok değerli ve inovatif buldum ama GTM’mi EM’mi deseniz GTM’yi seçerdim
çünkü bir kelime üzerine yoğunlaşmak ve eğer bilmiyorsanız tahmin ettirerek üzerine yoğunlaşarak
kavramaya çalışmak çok etkiliydi.
EM seanslarında gönderdiğimiz bilgiler en sonunda kopyalanıp yapıştırılan bilgilerdi. Eğer o gün
vaktimiz yoksa ya da “okumak istemedim” saatinde isek uçup gidebiliyordu. Eğer hatırlamazsam o günü
değerlendiremiyordum. Halbuki biliyordum, her gün bir nimet veya başka bir derya denizdi. Bu
gönderdiğimiz bilgileri belki daha cazip hala getirsek, görsellerle desteklesek yani sunumlar yapsak
(burada bahsetmek istediğim powerpoint vs. gibi şeyler değil) belki daha verimli hale gelebilir belki de.
Evet daha yorucu olur ama daha çok emek barındırır, daha çok hazmedilir diye düşünüyorum. Sonuçta
o bilgilere ulaşabiliriz ama okuyup, anlamamız ve kullanmamız esas olan.
Bizi her zaman teşvik eden, motive eden, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Telefonu elime aldığımda bana “şu an gerçekten güzel ve nitelikli bir şey yapıyorsun” hissini veren
herkes,
Var olun

FURKAN BİLGİN

Merhabalar,
Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımı söylemeliyim. 1 aylık süre zarfında birçok şey gördüm, öğrendim diyebilirim. Güzel bir ortam olduğunu söylemeliyim. Uzun uzun anlatmaktan çok Industryolog akademiyi bilmeyenlere bu ortama girmeleri ve imkanlardan faydalanmaları İçin çevremdeki birçok kişiye paylaştığımı söyleyebilirim. Başarı için birliktelik olması şarttır. Ve bu birlikteliği Industryolog akademide gördüm. Çok memnun kaldım. Eğer bir yanlış hareketim olmuşsa özür dilemek isterim. Şunu tüm samimiyetimle söylemeliyim ki bu ekipte olsam da olmasam da her zaman benim için  farklı bir yere sahip. Ekibe ve diğer bütün arkadaşlara çok ama çok teşekkür ediyorum. Umarım hepiniz hayatınızda başarılarla dolu günler yaşarsınız . :):):)

MELİS YARŞI

Merhaba,
1 aylık eğitim sürecimiz tamamlandı.Çok verimli bir süreçti.En büyük beklentim bakış açısı farklılığı yakalamak ve farklı pencerelerden bakmaya çalışmaktı ki bunu fazlasıyla deneyimledim en çokta bunun için teşekkür etmek istedim bunun yanında sorumluluk duygusunu arttırıp etkinliklere daha fazla dahil olma çabasına girdim. 🙂  Akademinin sadece bir kısmıyla tanıştık hepsi bomba insanlardı ki tanışmadığımız bir sürü insan var kim bilir ortaya daha neler çıkacak tabi bunu ekibe dahil olursam anlayabileceğim. Funda’nın terliği, Ezgi ablanın siber ajanı olması,Erdem’in espri yaparken bile yazım kurallarına dikkat etmesi,Murat abinin her an herhangi bir şeyle konuşmalara dahil olup farklı bir bakış açısıyla gelmesi(Patrona laf yok 😀 ) vs. bunlar çok kıymetli ve güzel zamanlardı.Daha sayamadığım herkese emeği için teşekkür ediyorum. Belki birlikte çalışırız belki yollar ayrılır ama bize aktarılan kültürün etkisinin uzun zaman geçmeyeceğini ve bu kültürü her gittiğimiz ortamda arayacağımızı düşünüyorum en basitinden derslere giderken bile böyle bir beklentimin oluşmaya başladığını fark ettim.Hoca bir konu anlatacak hep birlikte onu tartışacağız,örnek vereceğiz tabi böyle bir şey olmuyor 😀 Bizleri şu son haftada hatta son iki günde hüzün kapladı,iyice duygusallaştık çünkü 1ay gibi kısa bir sürede birbirimize çok alıştık,görmediğimiz ama aramızda güçlü bağların oluştuğu arkadaşlar edindik, yeri geldi birbirimizin acılarını paylaştık yeri geldi birbirimizle dalga geçtik,güldük,eğlendik,mumbar, şırdan,lahmacun muhabbetti yaptık bu kısımlar mükemmeldi(burayı paylaşmayın 😀 ).Dilerim ki herkes hayal ettiği yerlere gelir,emeklerinin karşılığını alır bunu yaparken de birilerine faydaları dokunur ki hiç şüphem yok, mutlu,huzurlu,sağlıklı yarınlarımız olması dileğiyle hoşçakalın,kendinize iyi bakın…

SELİN YATIKÇI

Merhaba İA Ailesi:)

Tekrardan söylemek istiyorum ki bana buraya 2. defa katılma şansını verilmişti. Çok mutlu olmuştum. Bugün eğitim sürecinin sonuna geldik. Eğitim süresi boyunca öğrendiğim çok şey oldu. Endüstri mühendisliğinin konularını ayrıca öğrenmek gerçekten bana farkındalık kazandırdı. GTM de bilmediğim, ismini ilk defa duyduğum, duyup ta hatırlayamadığım çok kelime oldu. Sorumluluklarımızın farkına vardık, en önemlisi kendim olduğumun farkına vardım. Murat abi ve Ezgi abla o kadar tatlı insanlar ki umarım başka arkadaşların da sizleri tanıma fırsatı olur. Ekip desen zaten hepsi birbirinden sevecen, sıcakkanlı. Sanki bir aydır değilde senelerdir birbirlerini tanıyormuş gibi. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bugün ekibi canlı canlı görmek beni daha da mutlu etti, bu samimiyeti bir de karşımda görmek bambaşka. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız

VALERİYA REZNİCHENKO

Ekibe geldiğim ilk haftadan beri düşüncelerimde büyük değişiklikler olduğunu söylemiştim zaten ilk yazımda. Bu değişimimle beraber zamanla ön yargılı ve mesafeli olmaktan uzaklaşmaya, sayenizde minnoş bir insan olmaya doğru ilerliyorum. Artık iletişim kurma konusunda tereddüt etmiyorum, korkmuyorum bir şeyler yazarken. Bu benim için önemli bir gelişme açıkçası. Bununla beraber uzun zamandır sosyal hesaplarımı faydalı bir amaç için kullanmak istiyordum. O amacı da bulmuş oldum. Yazılım ve endüstri mühendisliği konusunda öğrendiklerimi paylaşmanın beni mutlu ettiğini fark etim.

Murat abi, paylaşımların ve özellikle psikolojik çıkarsamaların harika. Funda’yı zaten biliyordum, kankim o benim. Ama o terliğini bilmiyordum, onu da akademide öğrenmiş oldum. Herkes ayrı bir alem burada. Erdem ve Burak’ın -de, -da’ları beni öldürüyor zaten. Ben de kendim yazı yazarken dikkat ederim ama onlarınki ayrı bir takıntı:D Onların sayesinde grupça yazım kurallarını öğrendik, selamlar olsun. Furkan sağ olsun çaylarını, ayranlarını eksik etmedi GTM’lerde. Buse de kumpir ısmarlıyordu bir ara ama kaldı o. Buluşursak bir gün inşallah…:D Melis ve Buse’yi de tanıdığıma çok mutluyum, çok şeker insanlar. Bir gün hepinizin karakterini kodlamayı planlıyorum:D

Böyle yani, genel olarak arkadaşlarımı çok sevdim. Açıkçası sadece whatsapp üzerinden tanışıp konuştuğum insanlarla bu kadar yakın olabileceğimi düşünmemiştim. Buradaki eğitimleri ciddiye aldığım kadar okuldaki eğitimi ciddiye almıyorumdur herhalde. Gerçekten de ülkenin dört bir yanından güzel amaçlar için bir araya gelmiş kaliteli bir topluluk oluştu. İnşallah kalırım ne diyeyim.

MÜCAHİT BERÇİN

Selamlar herkese.

Murat abi 1 aylık eğitim sürecinin sonunda içimizden geçenleri paylaşmamızı istedi bende hemen yazmak istedim. Eğitimin sonuna geldiğimiz için içimde biraz burukluk var çünkü çok alıştım. Sanki 1 ay değilde daha uzun zamandır sizlerleyim gibi hissediyorum.Bu sıcaklığı aile ortamını bana hissettirdiğiniz için size minnettarım.İnşallah sizinle daha çok şeyler paylaşabilirim bunu kalpten,yürekten istiyorum.Başlıkta da belirttiğim gibi bu bi ayrılış değil aslında bir başlangıç. Kendimde daha farklı şeyler hissediyorum.Murat abi ilk gün söylemişti bakış açınızın değişmesi, kendinizde yeni şeyler keşfetmek eğitimin öncelikli amaçlarındandı.Bu 1 ayın sonunda, öncesine göre bir şeylerin değiştiğini fark edebiliyorum ve bundan sonra ki hayatım için bu anı bir bitiş değil “Değişimin Başlangıcı” olarak tanımlıyorum. Bir sürü yeni arkadaşım oldu onlarla bir şeyler paylaşmak,onların düşüncelerini öğrenmek, fikir paylaşmak o kadar güzeldi ki bunun daimi olup hiç bitmemesini istiyorum.

Ekip harika, yapılan işlerin her bir ilmeğinde,adımında  büyük emek var ve herkes bunu severek isteyerek yapıyor.Açıkçası hayran kaldım.Bu ekibin içinde olmak gerçekten çok iyi hissettirdi.Murat abinin tavsileri çok yardımcı oldu.Yazılıma olan bilincim arttı ve içimde duran hayali gerçekleştirmek için çalışmaya başladım. Bu tavsiyeler ışığında kendime yeni hedefler belirledim ve ilk hedefim python öğrenmek,aynı zamanda blog hesabımda öğrendiklerimi paylaşıp insanlara faydalı olmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Evet bu eğitimin bana kattığı şeylerden bir tanesi de insan hayatına dokunmak.Siz benim hayatıma dokundunuz ve güzelleştirdiniz.Ben tohumdum, siz bana yağmur oldunuz.Filizlenmek için bana destek oldunuz bende bu desteği her zaman hatırlayıp çiçek açmak ve meyve vermek için çalışacağım.

Karşılıksız yaptığınız bu güzel şeyleri her daim destekliyor olacağım.Böyle bir ekibin olması hala gelecek için umudun var olduğunu gösteriyor. Akademiyi tanıdığım için çok mutlu ve şanslıyım.Birlikteliğimizin daim olması en büyük isteğim. Eğitim grubunun olacağı mesajını iyi ki görüp,iyi ki katılmak için başvurmuşum.Arkama dönüp baktığımda bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum.Hiçbirinizi görmemiş olsam da sizinle gönül bağı kurduğumu hissedebiliyorum.Böyle bir şeyi daha önce yaşamamıştım.Bana birçok şeyde ilki yaşattınız.
İnsanın isteyince her şeyi yapabileceğini sizlerle görmüş oldum.İçimde ki umut ışığı sayenizde daha güçlü yanıyor şimdi.Artık sorgulamaktan korkmuyorum,yalnız kalmaktan korkmuyorum.Fikirlerimi paylaşmaktan çekiniyordum,ama artık ondan da korkmuyorum.Bende varım diyebiliyorum.Bu zamana kadar hep bi sınır içindeydim ve şu an bu sınırlardan kurtulup özgür olduğumu hissediyorum.Sınırlarımızın olmadığını aslında sınır diye sandığımız şeyin kişinin kendi sanrısı olduğunu anladım. İnanın bu söylediğim şeyler sizinle geçirdiğim 1 ay içerisinde oldu. Böyle bir şeyin olacağını düşünmezdim ama oldu ve çok mutluyum.
Bana kattığınız her şey için minnettarım.Yaptığınız bu güzel şeyler inşallah katlanarak büyür.Başarılarınızın devamını gönülden diliyorum. Ailenin üyesi olmayı çok istiyorum fakat olamazsam da sizin bana yaptığınız gibi bende çevreme ışık olup etrafımı aydınlatmaya çalışacağım.Sizleri seviyorum sağlıcakla kalın.

BUSE USLU

Selamlar herkese.

Merhabalar,

Sizinle Industryolog ekibinde geçirdiğim bir ayı paylaşmak istedim. Aslında bugün hüzünlü bir gün. Çünkü bugün son gün ☹ Murat abinin MB logosunun olduğu zamandan beri sıkı takipçisiyim. Hep bu ekipte bulunan arkadaşlar ile tanışmak istemişimdir. Çok şükür nasip oldu da . Hepsi çok iyi ve çok yardım sever insanlar. Ekip, arkadaştan çok bir aileler. Hepsini tanıdığım için çok seviniyorum, sizinle tanışmak çok güzeldi. Gelelim bu serüven nasıl gelişti? Size süreci tamamen anlatmak istemiyorum çünkü gelip kendiniz yaşamalısınız. Bazı olaylar anlatmak ya da okumak ile olmaz. Bazen gelip bizzat yaşamak gereklidir. Size şunu söyleyebilirim; Herhangi bir arkadaşınıza mesaj attığınızda meşgul dahi olsa size geri döndü mü? Sorularınızı tek tek cevapladı mı? Üstelik hiç yüz yüze gelmediğiniz insanlar…

Ya da trip atarken bir şeyler öğrendiniz mi? Saatlerce havadan sudan konuşurken bir an da ciddileşip probleminizi çözmek için tüm ekip bir arada düşündü mü? Gündüz gece demeden hatta yeri geldiğinde sabahın 5’in de mesajınıza dönen biri oldu mu? Gerçekten çok farklı bir deneyim. Sadece gelip şu şudur diyen insanlar yok karşınızda. Tamamiyle BİRLİKTE hareket etme var. BİRLİKTE öğrenir, BİRLİKTE sorgularsınız. Bu ekipte arkadaşlık yoktur daha çok AİLE kavramı vardır. Bu harika bir şey .

Burası bana sadece 1 AY da bile çok şey kattı. Yeri geldi birlikte öğrendik yeri geldi birlikte coşup eğlendik ama her ne olursa olsun BİRLİKTE ÖĞRENMEK, BİRLİKTE GELİŞMEK vardı. Böyle bir ekibin büyüyüp gelişmesi ülkece faydası olacağına inanıyorum. HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN…

GİZLİ BİR HAYRAN ŞUBAT IETP

RECEP KAYA

Sevgili  Industryolog ailesi ;

Beni de bir ay dahi olsa aranıza aldığınız sizinle aynı havayı soluma imkanı verdiğiniz için teşekkürler.Nasıl geçti ne oldu anlayamadığım eğitim grubu şu günler itibariyle bitti. Heyecanı hiç bitmeyen bizleri kendi içlerine çeken, iletişimin her şeyi çözdüğü bilenin bilmeyene bir kelime kadar uzakta olduğu kalbi kendileri gibi geniş güzel bir aile idi Industryolog. Ha ben çok katılamadım bundan dolayı bir burukluk var içimde ve Industryolog ailesinden de özür dilerim bundan dolayı çok katkı yapamadığım için.Aynı zaman dilimin de grupta bulunan herkesin farklı konular konuşarak sohbeti ilerlettiği, her konuşmada çok farklı hikayelerin konuşulduğu kimsenin kimseye zararı olmayan devamlı daha farklı nasıl gelişe bilirim hangi yönüm zayıf ne yapabilirim mantığı ile ilerleyen güzel ekip. Şuan bunları yazarken yüzümde hep bir gülümseme hep bir tebessüm biraz da hüzün çünkü bitti bitiyor güzel olayların sonu gibi kaçınılmaz bir şekilde. Bazı durumlar vardır anlatılmaz yaşanır.  Industryolog eğitim grubu da benim için o durumda o kadar hikaye ve güzel günler var ki sadece yaşayanın anlayacağı bir durum. Bu düşüncelerimi arkadaşlarıma anlatsam belki bir tepki almaya bilirim lakin Industryolog ailesinden biri ile oturup konuşsam bu anları zamanın su gibi akıp gitme özelliğini tecrübe etmiş olurum diye düşünüyorum. Aydınlık yarınlar mutlu hayatlar için kendimiz için birimiz için değil de toplum olarak hep birlikte daha güzel daha farklı ne yapabiliriz düşüncesi için teşekkürler Industryolog. Bu vedalar veda değil 😊

BURÇİN ATICI

Bu benim ikinci oryantasyon sürecim oldu ama gerçekten ikisinde de bir çok şey öğrendim. Bir sürü güzel insanla tanıştım bilmediğim çoğu şeyi akademide öğrenme fırsatım oldu. O yüzden Murat abiye, Ezgi ablaya, akademideki arkadaşlara ve oryantasyonda ki arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Yani uzaktan da olsa birbirimizin yüzünü hiç görmesek de öyle bir bağ oluşuyor ki aramızda sanki yıllardır tanıyormuş gibi samimi olabiliyoruz. Bu da benim akademiye sevme nedenlerimden birisi. Oryantasyon sureci boyunca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 🙂

FATMANUR HAVUZ

Merhabalar,

Ne diyeceğimi bilemiyorum aslında. Öncelikle çok faydalı bir eğitimdi(Ben her ne kadar aktif olamasam da). Burada ögrendiğim kelimeler derste geçince “aa ben bunu biliyorum” hissi çok güzeldi. En güzelide bilgiyi paylaşmak nedir bunu en iyi burda ögrendim sanırım. Okuldaki gibi birbirine not atmak değil demek istediğim. Gerçekten karşındakine birşeyler öğretmek.
Bu bir aylık süreçte öğrendiklerimle ne mi yaptım ? Bende bir blog açtım. Yazılıma daha fazla yöneldim. Eskiden yazım kurallarını önemsemezken, şimdi biraz dikkat ediyorum .
Grupta aktif olamamak benim problemimdi. Yanlış zamanda doğru yerdeydim. Ama benim için çok güzel bir süreçti. GTM ve EM ‘leri özleyeceğim.
Kendinize iyi bakın

BAHAR BOSTANCI

Merhabalar,

Bu bir aylık süreçte kendi sebeplerimden dolayı çok fazla aktif olamasam da  her gün bildiğim bilmediğim konuları araştırıp heyecanla paylaşmayı beklediğim saatler oldu. Cesaretlendirildim, sadece eğitim olarak değil birçok kez her konuda. Yazılım konusunda sıkıntı yaşasamda artık yapabileceğime inanıyorum. Teşekkürler verdiğin CESARET için INDUSTRYOLOG AILESI!

UĞUR YUTTUTAN

Merhaba,
Öncelikle şunu söyleyebilirim; her ne kadar pek aktif olamasam da arkadaşların paylaştığı yazılar ve bilgiler çok faydalı idi… Bu programda pek faydalı olamadığım içi üzüntü duyuyorum…Ama öğrendiklerini sayesinde de sizlere çok teşekkür ederim…

AYŞEN HAYIRLIOĞLU

Merhabalar,
Eğitim sürecine çok dahil olamadım maalesef bunun farkında olarak yazıyorum. Kendi kişisel sebeplerim vardı okul topluluğu olsun, eve taşınma olsun, ailesel meseleler olsun ama elimden geldiğince dahil olmaya çalıştım. Ama yine de hepimize çok güzel şeylerin kattığı bir süreçti. Her gün yeni bir bilgi öğrendik. Beyin fırtınaları yapıldı. Şu an aslında şaşırıyorum Şubat ayı nasıl bu kadar hızlı geçti diye.
Ben kendi adıma çok güzel vakit geçirdim ve öğrendim. Her gün yazılan şeyleri merakla okudum ve kendimi kesinlikle gelecekteki mesleğime daha yakın hissediyorum. Bu açıdan çok verim aldım ve sizlere bunun için teşekkür ediyorum.
Dediğim gibi zamanlama benim açımdan çok iyi olmamasına rağmen yine de çok şey katan ve çok samimi bir gruptu. Kesinlikle tekrar deneyimlemek istediğim bir eğitimdi.
Sizlere çok teşekkür ediyorum.Umarım tekrardan görüşmek üzere… 🙂