“Ofisten Bugün”den herkese merhaba. LinkedIn artık iş dünyamızın sosyal alemde vazgeçilmezi oldu. Firmalar iş ilanlarını veriyorlar, kişiler çalışan insanlarla kolayca bağlantı kurabiliyorlar ve tabi ki hepimiz için bunlardan daha önemlisi var Prestij. Gerçek anlamda bir sosyal medya, “İş Aleminin” sosyal medyası kendimizi gerçekleştirme noktasında bir fırsat sundu ve hem kişisel hem kurumsal markamızı yönetmemize olanak sağladı. Bir prestij ortamı haline de geldi. İnsanları buraya çekmek için yapabilecekleri ve oluşturabilecekleri en güzel algıydı ve 500 milyondan fazla insan bugün LinkedIn kullanıyor.

Ben sizlere bugün Linked In profilimizin bağlantı linkini nasıl özelleştirebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım.

Normalde Linked In profilinize uzunca bir link verir ve bunu bir yerde, burası benim Profesyonel Linked In kanalım diyerek göstermeniz çok zordur gösterseniz bile anlanması çok zordur. Hayatta her şey basit. Basit şeyler seviliyor. Bizde bu linki Basit bir hale getirmemiz lazım. İsmimizle yada markamızla direk bağlantılı çağrıştıracak bir link haline getirilmeli.

Haydi başlayalım.

Adım adım gideceğiz.

1. Adım

Linked In profilimize giriş yapıyoruz.

Profil sekmesi altında Profil Düzenleyin’e tıklıyoruz.

10

2. Adım

İşaretlediğim bölümde Ayarlar kısmına tıklıyoruz.

12

3. Adım

Sağ tarafta Genel profil URL‘niz yazan bölümde işaretlediğim Düzenle kalemine tıklıyoruz.

13

4. Adım

Açılan bölümde kendimize ait linkin oluşacağı ismi giriyoruz Textbox’a.

Bunun için bir kaç kuralımız var bunlara dikkat ediyoruz.

  • Özel URL’niz 5-30 karakter uzunluğunda harf veya sayılardan oluşabilir. Boşluk, simge veya özel karakterler kullanmayın.
  • Eğer istediğiniz URL yoksa, lütfen farklı birini seçin. Üyelerin talebi üzerine özel URL yapılmamaktadır.

Her şeyi tamamladı isek Kaydet diyoruz.

14

5. Adım

Genel Profilinizi Özelleştirin kısmının da aşağısında bulunan Kaydet butonuna tıklıyoruz. İşlemimiz tamam.

15

6. Adım

Oluşturmuş olduğumuz link bizim LinkedIn profil linkimizdir. Ama bunu sade bu haliyle bir sayfa yada herhangi bir yerde verirseniz üzerine tıklayarak kişiler adrese ulaşamayacaklardır. Ancak bu adresi alıp herhangi bir tarayıcıda Adres çubuğuna girerlerse profilinize ulaşabilirler.

Direk link olarak kullanabileceğiniz adres ise şu olacaktır. https://www.linkedin.com/in/muratbilginer. Kalın olarak yazdığım yer herkeste aynıdır. Slash işaretinden sonra az önce özel olarak yazdığınız ismi yazıyoruz ve bu bizim adresimiz oluyor.

Daha kolay bir yolunu daha anlatayım. Az önceki linki adres çubuğuna yazıp giriş yaptığımızda profilimize ulaştığı anda Adres çubuğundan linkide alabilirsiniz.

Bir bilgiyi de paylaşmış olduk. Sizlerde beğendiyseniz bize destek olmak için paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla bize geri bildirimde bulunabilir. Destek olabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere selametle.


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.