İzgören Akademi Staj Anıları 4 – Düşümün Rengi

“HayaI ettiğiniz her şey gerçektir.”

PabIo Picasso

 Hayal ettim gerçekleşti. Peki hayal miydi gerçek olan, gerçekler miydi hayal olan. Sanırım ‘’Hayal ettiğim gerçekti’’.

Düşledim ve düşlerimi istediğim gibi boyadım.  Boyarken renklerime renklerini bilerek ya da bilmeyerek renklerime katan çok güzel insanların da katkısı oldu. Bu güzel insanlardan ilki ve hayalimin kaynağı Ahmet Şerif İzgören’e ve ardından İzgören Akademi ailesine ve son olarak da bunları yazmamı sağlayan Industryolog ailesine teşekkürlerimi borç bilirim.

Hep ben anlattım İzgören Akademiyi ve Şerif Hocayı.   İzgören Akademi Staj Anıları-Düşümün Rengi yazı serisinin son yazısı olan bu yazı da İzgören Akademi Ailesi üyeleri İzgören Akademiyi ve Şerif Hocanın kendileri için ne anlama geldiğini kaleme aldılar. Sizleri onlarla yalnız bırakıyorum.

Şerif İzgören insanlara bir şey anlatan değil, onların hayal güçlerini büyüleyerek hayatlarının tüm alanlarına dair adım atmalarını sağlayan bir büyücü. İzgören Akademi ise ustanın çıraklar yetiştirdiği, çırakların ustalaşarak başka çırakları yetiştirmelerine vesile olan büyücülük okulu. Ustanın ilhamı, ilham verdiği kişilerin yaptıklarından beslenir. Bu anlamda hissettiğimiz en güzel duygu; kişilerin hayatlarındaki olumlu değişimlerin verdiği hazdır. İşte İzgören Akademi bu hazza vesile olanların bir arada olduğu kocaman bir ailedir.

 Sevgimle,

Gökhan OKÇU 

Yönetim Kurulu Üyesi

Eğitmen-Danışman-Koç

 

20 yıldır tanıdığım ve 2 yıla yakın birlikte tam zamanlı çalıştığım İzgören Akademi ve Şerif Hoca ile ilgili aşağıdakileri söyleyebilirim;

“İzgören Akademi’de kapıdan içeriye girdiğinizde özel bir yere girdiğinizi fark edersiniz. Kurum kültürü ve iklimi ile sizi bir anda içine çeker ve rahat hissettiğiniz bir yere dönüşür. İlk gelişiniz olsa bile sanki daha önce defalarca gelmiş olduğunuz, buradaki insanları tanıyor olduğunuz hissine kapılırsınız. Tam zamanlı çalışmadığım dönemlerde de tanıdığım insanları görmeye gittiğimde ya da bir seminere katıldığımda veya bir seminer demosu verdiğimde her zaman aynı hissiyatla karşılaştım. Şerif Hoca ise buradaki kültürün temel taşıdır. İzgören Akademi’nin kurucusu olarak daima gelecek hayalimize ve hayat amacımıza sahip çıkarak bizleri o yöne sevk eder.  İzgören Akademi onun varlığı ile şekillenmiştir ve hala da bu şekillenme gelişerek devam etmektedir. Kuruma katılan herkes Şerif Hoca’nın gösterdiği yöne doğru ilerlerken bunu zorunlu olduğu için değil, daha ileri seviyeli bir toplum yaratma yolunda önemli bir vazifeye katkıda bulunduğunu bildiği için yapar…”

İyi çalışmalar dilerim,

Ömer Emre KAYA

Danışmanlık Projeleri Yöneticisi

Danışman / Eğitmen

 

İzgören Akademi kurumların ve bireylerin performansını arttırmak için çalışan bir eğitim danışmanlık kuruluşu. Ama hepsinden öte ülkesi ve insanı için canla başla çalışan, harika bir ekibin olduğu yuva.

Ahmet Şerif İzgören; duayen bir eğitmen, yüreği çok büyük bir yurtsever, çok önemli bir bilgi girişimcisi.

Sevgiler,

Umut SAV

Genel Müdür / Eğitmen-Danışman

 

Akademiyi gönüllülük esasıyla kurulmuş toplum için fayda yaratmayı amaçlayan bir kuruluş olarak görüyorum. Saygın bir kurum olma yolunda ilerlerken bu yolun ne denli dikenli, tozlu ve taşlı olduğu farkına varılmış bir gerçek. Kuruluşunda edindiği ilkeleri yaşatabilmek ve geliştirebilmek adına işte bu zorlu parkurdan geçmek onun en önemli sınavı bence.

Şerif Hoca liderliğinde, akademiye temas eden tüm bireylerin çok çalışması ve alanında en iyi eğitmen/koç/danışman/satış ekibi/teknik ekip olmaları bu hedef için bir zarurettir. Güçlü organizasyon bağı en iyi motivasyon kaynağı olarak bizlere eşlik edecektir.

Yusuf DOGAN

Eğitmen – Danışman / Trainer – Consultant

 

Bir gemiye binersin. Orada bin bir güzellik karşılar seni. Tayfaları vardır geminin halatını aşkla çeken.

Bir gemiye binersin sadece seyahat etmekle kalmaz aynı zamanda uğradığın limanlara güzellikler bırakırsın.

Gezdikçe öğrenir, öğrendikçe gelişir, geliştikçe paylaşırsın…

Oytun YUMŞAK

Kurumsal Projeler Yöneticisi – Eğitmen

 

‘’ İzgören Akademi ne binalarımız ne bölge müdürlüklerimiz ne araçlarımız-bilgisayarlarımız. Birbirine her zorlukta destek olan, dürüst iyi insanların ahlaklıca, ülkelerine yararlı işler yaptıkları, bunun için de kimseye muhtaç olmadıkları, hoşgörü ve insanlıkla dolu bir kurtarılmış alan. Buraya dedikodu, siyaset, adam kayırmaca, ırkçılık, rüşvet hiç girmedi.

Hep ilerleme, bilgi konuşulur burada. Zeynep ‘ İzgören Akademi iyi kalpli bir şirket’ dedi bir keresinde. Bence de öyle. Burada kimseyi kandırmayız, birbirimize güvenir ve severiz. Ayrıca herhalde bu ülkede dolandırılması ,soyulması en kolay şirketiz diye düşünüyorum. İnşallah hep kandırılan taraf oluruz.’’

Ahmet Şerif İZGÖREN

 

Hepsine çok teşekkür eder yeni düşlerde birlikte olmak dileğiyle..

Sevgilerimle..