Dışarıda ‘gerçeklik’ vardı, dışarıda yollar, evler, insanlar, çeşitli kurum ve kuruluşlar, kitaplıklar ve derslikler vardı. Burada,
içeride ise sevgi ruh, masal ve düş yaşıyordu.

Hermann Hesse

Dışarı da gerçeklik vardı şuan bulunduğum Akademi de sevgi, ruh ve düşlerim var. Zaman nasıl geçiyor bilmiyorum. 2. ayım doldu bu Akademi de. İçerideyken her şey çok güzeldi fakat dışarısı yorucu ve engebeliydi benim için.

Neler yaşadım bu 2 ayda film şeridi yapalım mı?

Staja başladığım ilk günler Akademiyi tanımamla geçti yani oryantasyonla. Biliyorum diye baktım elimdeki kitapçığa fakat o kadar şey bilmediğimi fark ettim. Akademiye dair muhteşem şeylere tanık oldum. Uğur böcüğünün anlamını Akademi de yapılması gerekenleri en muhteşemlerinden biride Haydarı tanıdım. Haydarı çok sevdim.Haydar kim mi? Kısacık aradan sonra Haydar karşınız da olacak.:)

Akademi de beni etkileyen ve duyduğunuz vakit sizinde etkileneceğinize inandığım en güzel şey: Akademi de bir kişi mutfakta olmaz. Hepimiz mutfaktayız. Çünkü mutfak insan ilişkilerini daha da güçlendiren bir yer olarak tanımlanıyor. O mutfakta sohbet ederek içilen kahvenin tadını bir yerde bulamazsınız. O mutfakta samimiyet, içtenlik birlik var. Birbirini düşünen bireyler var. Benim için kendi diyetinden ödün veren Yasemin Hanım ve Sibel Hanım var. Okula gittiğim de aç gitme bir şeyler ye diyen birileri var. Evden uzakta olsanız da sizi düşünen birileri var. Hafta sonu senin için şu yemekleri yaptım diye mesaj atan kocaman güzel bir kalp var. Kocaman gülümsemeleriyle  her gün sizi karşılayan 2 yüz var. O mutfakta (Akademide) günümüzde zor bulunan samimiyet ve içten sevgi var.

15184010_10211540752858846_1018207683_o

İşte içerde bunlar varken dışarıda beni bekleyen kocaman  engel var. ‘’Okul’’ Okulu neden engel diye tanımladığımı şu şekilde izah etmeye çalışayım. Evet bu staj zorunlu stajım değil. Gönüllü olarak yaptığım staj. Çünkü bana her bakımdan muhteşem şeyler katacağına inandığımdan buradayım ve belki de bende bu güzel tablonun içinde olmak istediğimden.

Okulda güzel akademik bilgilere sahip olabileceğimize inanıyorum ama bu bilgilere sahip olmamız akademisyenlerin elinde diye düşünüyorum. Bizi ne kadar iyi yönlendirseler o kadar iyi mühendisler yetişeceğinin inancındayım.

Geçtiğimiz günlerde öğretmenler günüydü ve en güzel şans iyi bir öğretmene sahip olmakla ilgilidir derler. Tahmin ediyorum ki sizde bu söze katılıyorsunuz.  Üretmek adına çabalayan insanlara destek olmak gerekirken engel diye tabir edilebiliyor okul. Bende bu durumlardan dolayı ilk hafta çok zorluk çektim. Ne okulumu aksatmak istiyorum ne de stajı bırakmak ve bu yüzden çok yoruldum.  Sanırım dışarıdaki gerçeklik buydu. Siz hayalinizin peşinizden koşuyorken her şey altın tepside sunulmuyordu. Sabır ve inanç  gerekiyordu.

 Evet hayalinin peşinden gidiyorsun olsun o kadar yorul azcık diyorsunuzdur. Haklısınız. Size sır vereyim mi?  Hiçbir şey kolay kazanılmıyormuş. Bir şeyler yapmak için bir şeylerden ödün vermek gerekiyormuş. Bazen egonusu arka cebinize koymanız bazen uykunuzu yarına ertelemeniz bazen de gece gündüz demeden çalışmanız.  Ama her zaman her şeye rağmen o kocaman ve içten gülümsemenizi yanınızda taşımanız  gerekiyormuş.

Kocaman hayallerinizi, muhteşem gülümsemenizi yanınızdan ayırmamanız  dileğiyle.

Durun! Haydar’ı unuttuk !

Ve karşınızda Haydar!!

15225233_10211540756378934_601207986_o

Resimde gördüğünüz bilgiye aç ve bilginin alışveriş noktası haline gelmiş olan elden ele gitmeyi bekleyen muhteşem yaratık. Seviliyorsun Haydar.:)