İnsan Kaynakları

Industryolog Akademi olarak gelişmeyi seven, meraklı, içinde bir şeyler üretme heyecanını taşıyan, takım çalışmasına elverişli saygılı ve mütevazi takım arkadaşlarımızı aramızdan görmekten her zaman mutluluk duyuyoruz.

Bizimle beraber geliştirmiş olduğumuz pek çok projede yer almak gelişme ve geliştirme heyecanını bizlerle beraber yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey 

ik@industryolog.com

adresine kendinizi tanıttığınız ve bizimle beraber neler yapmak istediğinizi anlattığınız bir mail atmanız. I.K’mız tarafından olumlu yada olumsuz mutlaka geri dönüş sağlanacaktır.

Başvurularınızı bekliyoruz.

Bizimle Beraber Neler Yapabilirsiniz?

1. Yazılım ekibimize katılıp hem yazılım konusunda gelişiminize devam ederken aynı zamanda projelerinizi üretip sayfada yayınlayabilirsiniz. 

2. Dergi Ekibimize katılıp Editör yada Grafik Tasarım konusunda dergimizi çıkarırken hem kendinizi geliştirip hemde yaptığınız işleri sergileyebilirsiniz.

3. Üretim – Sektör – Hizmet – Big Data – Planlama – ERP – İş Zekası Veri Analizi araştırma gruplarımıza dahil olup takım arkadaşlarımızla beraber bu konularda araştırmalarınızı yaparken bir birinizle yardımlaşabilir fikir alışverişlerinde bulunabilir aynı zamanda araştırmalarınızı yazıya döküp yayınlayabilirsiniz.

4. Reklam ve Tanıtım grubumuza katılıp bu yöndeki yeteneklerinizi takımımız içinde sınayabilir tecrübe kazanabilirsiniz. Yine bu konudaki araştırma ve bulgularınızı yazarak sayfamızda yayınlayabilirsiniz.

5. En önemlisi ise 25 kişilik bir biri ile kardeş olmuş arkadaşlığında ötesinde iletişimleri bulunan Industryolog Ailesi ile yer yer çok önemli konuları konuşabilir yer yer eğlencenin dibine vurabilirsiniz. İçinde bir birine karşı kötü düşünceleri olmayan kıskançlıkları olmayan, egolarını arka ceplerine koyabilmiş 25 güzel insanla beraber gelişmenin ve üretmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Seni bekliyoruz.

Açık Başvurularımız

Genel Başvuru

Bizim İçin Industryolog Akademi


Bundan 3 yıl önce tercih dönemimde Murat Bilginer ile tanışmıştım. Enlerin doruklarda yaşandığı zamandı. En heyecanlı, en tecrübesiz, en huzursuz zamanlar. İşte o zaman hayatta yapmam dediğim şeyi yapmıştım. İnternet ten tanımadığım insanlarla konuşmak yapabileceğim bir şey değildi. Ama nereden bilebilirdim ki dönüm noktam olduğunu ve  hayatımda aldığım en doğru karar olduğunu. Bu 3 yılda muhteşem insanlarla tanıştım. Bunun başında Murat abim geliyor. Her soruma yanıt veren, her anımda yanımda olan ve sıkılmadan bana yol gösteren biricik abim. Günün hangi saati olursa olsun yardımına koşan bir abin, ablan, arkadaşın olduğunu düşünsene. Bulunmaz bir hazine desem yanılmam sanırım .Yüz yüze olmadığımız için mi bu kadar rahatız diye düşünen çok kişi olmuştur ve bunun cevabını  hep beraber ilk toplandığımız da almıştım. Yüzünü 3 yıldır görmediğim abicim aynı abimdi. Kaç yıldır konuştuğum ablalarım , abilerim, arkadaşlarım ve kardeşlerim aynılardı. Değişen sadece mekandı.Demek istediğim Industryolog Akademi bir ailede olması gereken her şeyin toplandığı bir çatı. O kadar şey öğrendim ki hepsinden ama en önemlisi  samimiyetin olduğu bir yerde imkansızlık denen bir şey olmuyormuş. Birlik olunca her şey çözümleniyor muş. En önemlisi de “Hayaller gerçeğe dönüşüyor, gerçekler bizim olmaya.”


Bir gün; yıllardır sırdaşım, kardeşim olan Murat Bilginer’in çalışmalarını artık izlemekten daha çok, onunla beraber yürütmeye, ekibine dahil olmaya karar vermemle hayatımın en güzel kararını aldığımı anladım. Artık Akademi’nin bir üyesiydim ve ekibe ilk girdiğimde beni karşılayan o yüksek enerjinin yavaşça içine beni de çekmesiyle artık benliğimi bulduğumu fark etmiştim. Farklı illerde bir kere bile yüz yüze görüşmediğim ekip arkadaşlarım bir anda kardeşlerim oluvermişlerdi. Bu potansiyelle iş yapmak, yeni işler üretmek ve bu takımın parçası olmak öyle gurur verici ki! Ekip içinde ki planlamanın yapısı, koordinasyon yeteneği ve iletişim tarzı bu ekibi başarıya götürüyor.  Her geçen gün büyüyen bu ekiple kendi ofisimizde çalışacağımız günleri iple çekiyorum!


Industryolog şu hayatta mutluluk kaynaklarımdan biri. Tercih döneminde kararsızlığın doruklarındayken karşıma çıktı, bir anda içinde buldum kendimi. Başlarda çekinsem de samimi ve aile gibi sıcak ortamı sayesinde alıştım. Akademinin içten ve güzel yürekli insanlarıyla beraber projeler yapmak bir şeyler başarmak ayrı bir onur verici. Daha üniversiteye yeni başlamış biri olarak; bilgili, her zaman öğrenmeye ve öğretmeye açık, güzel yürekli insanların bulunduğu bu ekipte yer almak benim için büyük şans.


Murat Bilginer’in çalışmalarına takım olarak devam etmeye başladığı ilk andan beri bu takımın içindeyim. Murat dost edinmek hatta kardeş edinmenin her şey den önde geldiğini savunarak bu takımı yürütmeye çalıştı. Kimi zaman bu işleri tek başına yürütmek zorunda kalsa da ben hiç bir zaman bu durumdan şikâyetçi olduğunu görmedim.

Bu ortamı sağlamak için fedakârlık gösterdi. Bu çabalarının sonuç gösterdiğini o kadar net görebiliyorum ki. Birbirinin dertlerine sevinçlerine ortak olan bir takımımız var artık. Birbirimizi tamamlayarak gidiyoruz. Industryologun ilk haline baktığımda ne kadar geliştiğimizi fark ediyorum. Industryolog ile beraber gelişiyoruz. Biz geliştikçe o da gelişti. Murat’ın çocuğu bizim yeğenimiz sayılır. Gün geçtikçe serpiliyor genç kızımız. Endüstri mühendisliği oldukça geniş bir alan ve Herkesin bu geniş alan içindeki ilgisi, merakı farklıdır. 35 kişilik takımda edinebileceğin bilginin haddi hesabı yok. Bilgi kişide ya öğrenerek ya da paylaşarak çoğalır. Bilgi günümüz devlerinin en değerli hazineleridir.

Bilgi güçtür. Kitapta durduğu gibi durmaz.


Kim bu Murat Bilginer diye araştırırken sitenin içerisinde kaybolduğum zamanlarda yakın bir arkadaşım aracılığı ile yeni takım arkadaşı başvurusunu görmem ile başladı her şey. Yeni bir şeyler yapmak istiyordum, yeni bir alanda kendimi görmek istiyordum ama tam olarak ne olduğundan emin değildim. Başvurumu görür görmez yapmıştım zaten ama ben hala düşünürken bana inanan arkadaşım sayesinde J sitenin içerisinde buldum kendimi öyle sıcak bir ortam karşıladı ki beni attığım bu adımın çok doğru olduğunu düşündüm. Ama yanlış zaman mıydı acaba diye düşünürken yine bu güzel insanların desteği ile kendimi toparladım. Önceliği her zaman öğrenmek, kendimizi geliştirmek düşüncesini benimsemiş bu güzel akademide mutlu ve ne kadar çok şey öğrenmiş olarak buldum kendimi.

Düşüncelerimi toparlayacak olursam bir kişinin üzüntüsünde de mutluluğunda da sonuna kadar birbirimizin yanında olduğumuz bu güzel akademi iyi ki var.


Üniverisite öğrencilerinin çoğunda olan 3. Sınıf sendromunu yaşarken tanıştım industryolog ile. Okul bitecek ben ne yapıyorum ne yapmıyorum diye düşünüp kendime kızarken, industryologda okuduğum bir yazı ile ekibe dahil oldum. Buradaki aile ortamı ile farklı üniversitelerden bir çok meslektaşımla tanıştım. Kendi gelişimime büyük destek sağlayan akademi ile eksiklerimi görüp yapmam gereken şeyleri farkettim. En önemlisi yeni bir ailem oldu sevinci başarıları başarısızlıkları paylaştığım.


Hayatımın toparlanma evresi olarak isimlendirdiğim ve iş hayatına hazırlık konusunda eksik geçen yıllarımı tamamlamak adına planlamalar yaptığım anda tanıştım Industryolog ile. İzleyen süreçte Industryolog yolda olmaktır diyerek kariyer planlaması yaptım. İstikamet belli olmadıktan sonra yolun ne önemi vardır ki sonuçta. Bu noktada Industryolog bana ne kattı kısmına gelecek olursam bir sürü mühendis adayının bir çatı altında toplandığı bir ekip hayal etmenizi rica ediyorum. Rotasını planlamış ya da planlama sürecinde olan ve farkındalık seviyesi yüksek bu ekiple kısa sürede kendi yolumu çizdim. Kendi işinizi yaptığınızı ve bunu yaparken hem eğlendiğinizi hem de öğrendiğinizi düşünün. İşte burası hem eğlenmenin hem de öğrenmenin yeri.


İnsan olmanın bize verdiği bazı ödevler vardır. Bunlardan biri de doğuştan ya da daha sonradan edindiğiniz maddi veya manevi birikimleri, onlardan yoksun insanlara ulaştırmak, ihtiyaç sahibi insanlarla paylaşmaktır. Ancak her zaman bu yükümlülükleri yerine getiremezsiniz. Ya gücünüz yoktur yalnızsınızdır, ya da henüz o iradeye ulaşamamışsınızdır. Ancak o ödev bilinci ruhunuza işledi mi koltuğunuzda oturduğunuz her boş saniye içinizi parçalar. Kalkmak, iş yapmak istersiniz ama hem zayıf iradeniz hem de ortam şartları sizi sıkı bir şekilde koltuğunuza bağlamıştır. İşte bende o koltukta sabitlenmiş, göbek büyütürken rastlamıştım Industryolog Akademiye. Bir kitap okuma etkinliği düzenliyorlardı. “Vay be” dedim, “Ne güzel insanlar var!”. Ama o insanlardan biri olmak asla aklıma gelmemişti. Bilinçaltımıza yerleşmiş “Yok artık! Ben mi?” sorusu kendi zihnimde direkt olarak onların içinden elemişti beni. Ancak sonrasında yaptığım bir paylaşım sayesinde Murat Abi ile yaptığımız bir konuşmayla siteye adımımı atabildim bende. “Vay be” dedim, “Ne güzel bir aile!”. Benimle aynı hisleri paylaşan ama benden farklı olarak fikirlerini, fiilleriyle hayata geçiren insanlarla dolu bir aile ve sonunda hayallerimi ete kemiğe büründürebileceğim sıcak bir ortam.


Lisans eğitimimi tamamladığım sıralarda kesişti yolum Industryolog Akademi ile. Adını sık sık duyduğum Murat Bilginer acaba kim, neler yapıyor diye araştırırken keşfettim sayfayı. En son paylaşılan yazıyı okumaya başladım, sonra bir yazı daha okudum ve öyle devam etti. Siteyi incelerken insan kaynakları bölümünde bir ilan olduğunu gördüm. Tabi ki bu aradığım fırsattı. Hemen başvuru yaptım. Yazıları okurken hem bu kadar içten bir dille hem bu kadar donanımlı nasıl yazıyorlar diye merak etmiştim. Ekibe katılınca anladım ki, tüm işler böyle ilerliyor. İyi ki de böyle, aynı kişilerle hem çalışıp hem eğlenmenin zevki paha biçilemez çünkü 🙂


Industriyolog Akademi nedir ne değildir içinde olmak nasıldır neler yaparız bu grupta bunları uzun uzuun anlatıp konuşabilirim. Ama size anlatamakta çok zorlanacağım birşeyi anlatmaya çalışırsam bu satırlar amacına ulaşacak diye düşünüyorum. O da şudur burada olmanın size bir güven verdiğidir. Akademide olmanın verdiği güven, daha doğrusu akademideki mühendis arkadaşlarınızın size güven vermesidir. Nasıl arkadaşlarımız var burada? Doğru yaptığında doğrunu alkışlayan, yanlış bir şey yaptığında doğrusunu gösteren. Final haftasında kendi finalide olduğu halde gece 3 de yardım diye kapısını çaldığınızda koşulsuz şartsız bir çıkar gözetmeden size yardım eden arkadaşlarımız var.

Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesiyle hareket eden bir akademi grubundan bahsediyorum. Bitti mi? Hayır. Ayrıca gecenin bir yarısı sıkıntıdan patlamış akedemideki kız arkadaşlarla birlikte delice bir oyun üzerinden dans edebilmeyi de söylersem bir nebze olsun duygularımı anlatmış olabilirim. Industryolog samimiyetin damara işlemiş halidir.