Merhaba arkadaşlar bu yazımda Google’ın yeni bir girişime hazırlandığı ile ilgili haberlerden bahsedeceğim. Gelişmeyi ve geliştirmeye elden bırakmayan Google bakalım yine ne yapacak 😊 Keyifli ve bilgi dolu bir yazı olması dileğiyle.

Bilindiği üzere Snapchat piyasaya çıktığından beri tüm gözleri üzerinde tutmaktır. Anlık paylaşımların belirli bir süre sonra kaybolması, çeşitli efektler kullanması kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Tabi ki bu durum diğer diğer sosyal medya platformlarının dikkatinden kaçmamış ve anlık fotoğraf paylaşımına yönelik düzenlemeler yapılmış hatta bir süre fena dalgası geçilmiştir 😊

Fakat Snapchat’in Keşfet bölümünün markalar için tam bir pazarlama alanı haline gelmesi de dikkate alınması gereken bir konudur. Burası markaların hikayelerini günlük 158 milyon kullanıcıya ulaştırılmasını sağlayan bir alan haline gelmiştir. Bu durum Google’ın dikkatinden kaçmamış olacak ki bu alanda bir girişiminden söz edilmektedir.

Wall Street Journal’daki bir rapora göre Google, “Stamp” isimli çok benzer bir marka-medya içerikli ürün geliştiriyor. Kaynaklara göre Vox Media, CNN, Mic, Washington Post ve Time gibi yayıncıların katılmayı planlanıyor.

Kaynaklara göre Google, hizmeti önümüzdeki hafta kadar erken bir sürede duyurabilir. Hizmetin, Google’ın daha hızlı yükleyen AMP mobil web sayfalarında (Stories + AMP = Stamp) yapıldığı bildirildi. The Wall Street Journal, yeni hikayeci Stamp’ın “metin, fotoğraf ve video içeren birkaç kaydırılabilir slaytlardan olabileceğini” söyledi.

Sonuçta,

Google’ın Snapchat’a göre bir çok avantajı vardır. Google stamp hikayelerini arama sonuçlarına veya diğer google ürünlerine ekleyebilir. Journal kaynakalarına göre aynı AMP sayfaları gibi kendi yayıncılarının sitelerinde de olabilir.

Google’ın birçok ürününü tercih eden biri olarak çıktığı anda mutlaka göz atacağım bir uygulamalar listesine girdi bile 😊 Uygulamarının birbiri ile entegre olması her alanda kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu durumda yine kullanıcıların tercih etme nedenlerini arttıracağını düşünüyorum. Aynı şekilde marka-medya bazında olacak bu çalışma için iyi referanslar ile yola çıkacağına eminim… Stamp haberleri için takipte kalın 😊

Kaynak; https://www.engadget.com/2017/08/04/google-reportedly-building-snapchat-style-news-hub/

 

Facebook Sayfamizdan Bizleri Takip Edebilirsiniz
Menekşe Savaş

1994 Tokat doğumluyum. Öğrenim hayatımı İstanbul da ilköğretim ve lise olarak tamamladıktan sonra üniversiteyi Isparta da kazandım. Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4. sınıf öğrenci olarak devam etmekteyim