Merhabalar bu yazı dizimiz boyunca Github hesabı açmakla işe başlayıp Github’ın yeteneklerini öğrenmeyi ve kullanmayı öğreniyor olacağız.

Hemen işe başlayalım.

  1. Adım

Github Sayfasına Gidelim.

Github

Sizleri 2018 Kasım Ayı itibariyle böyle bir sayfa bekliyor olacak.

 

2. Adım

Sign Up Seçeceğine Tıklıyoruz

3. Adım

Kullanıcı Bilgilerimizi Giriyoruz.

 

 

4. Adım

Bu adımda planımızı seçiyoruz. Github 2 seçenek sunuyor. Birisi Free Plan. Bu planı seçerseniz ücretsiz bir şekilde sınırsız proje yükleyebilirsiniz Github’a ancak hepsi tüm kullanıcılara açık yani public paylaşılır.

Eğer bazı projeleri kendinize, ekibinize özel geliştirmek istiyorsanız dışarıya açmak istemiyorsanız Premium Planı seçmelisiniz. Ama bunun içinde ayda 7$ ödemeniz gerekecek.

5. Adım

Bu adımda gelecek sayfada istediğiniz seçenekleri işaretleyip kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

6. Adım

Artık bir Github hesabınız var. Sizi böyle bir sayfa karşılıyor olacak. Artık projelerinizi dünya ile paylaşıp sosyalleşebilir. Başka kişilerin projelerine destek verebilir. Onların kodlarını projelerini inceleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

 


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.