Canias ERP Eğitimlerimize Destek Tablosu işlemlerimizle devam edeceğiz.

Bir önceki dersimizde sıfırdan bir destek tablosunun nasıl oluşturulduğunu göstermiştim. Şimdi var olan bir tablodan referans alıp üzerine gerekirse ekleme çıkarma yaparak bir Destek Tablosu oluşturacağız. Bir önceki yazımızdan çok fazla farkı yok. Ama yazı serimize bu oluşturacağımız destek tablosu üzerinden devam edeceğimiz için bizim için önemli.

https://industryolog.com/canias-erp-troia-egitimleri-44-canias-destek-tablosu-olusturma-1/

Step 1

Öncelikle DEVT01 ‘e gidiyoruz.

Step 2

Yeni tablo ekle diyoruz.

Step 3

Hotline Seçiyoruz. 

Step 4

Burada Destek Tablomuzun ismini yazıyoruz. Daha sonra Referans tikini işaretli duruma getiriyoruz. Referans tablo kısmına referans alacağımız tablonun ismini yazıyoruz. Sonrasında OK diyoruz.

Step 5

Gelen tüm bilgiler kolon isimleri referans alınan tablo ile aynıdır. Burada istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Kolon ekleyip çıkarabilirsiniz. Sonra halini aldığında Tablo Tipi Destek Tablosu olacak şekilde seçilip SAVE diyerek yeni destek tablonuzu oluşturabilirsiniz.

Step 6

DEVT01 de arattığınızda listede yeni tablonuzun oluştuğunu göreceksiniz.

Bir sonraki yazımızda Diyalog’unu oluşturacağız.


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.