Troia’da yeni bir konumuz sistem blokeleri. Kullanıcıların zaman zaman sıkıntıya düştükleri ama çözümünün çok basit olduğu bir konudan bahsedeceğim.

Bazen çalıştığımız uygulamalar programın yanlış kapatılması yada halen üzerinde çalışılıyor olması nedeni ile sistem tarafından üzerinde işlem yapılamayacak şekilde blokelenir.

Çalışırken program istediğimiz gibi çalışmayınca aklımıza uygulamanın blokelendiği hemen gelmeyebiliyor. Kullanıcılar Hemen IT birimini arayıp her gün çalıştığım programım çalışmıyor nedeni ne ola ki diye Help Desk talebinde bulunabiliyorlar.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken işlem.

SYST01 >> Sistem Blokeleri 

Kullanıcı adı kısmına kendi ismimizi yazalım ve üzerimizde blokeli işlemleri görelim

Sistem üzerinde kendi üzerimize blokeli işlemleri listeledik. İstediğimiz blokeli uygulamayı seçip sildiğimizde bloke ortadan kalkacak ve uygulama doğru şekilde çalışmaya başlıcaktır.

İşte bu kadar.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.