Not: Visual Studio = VS

Merhaba.

Bu eğitim yazımda Visual Studio üzerinde Word Wrap(Sözcük Kaydırma) özelliğini aktifleştirmeyi anlatacağım.

Öncelikle Word Wrap’e niçin ihtiyaç duyarız bunu anlatmaya çalışayım. Çalıştığımız ekranın çözünürlüğüne göre, yada kod satırlarının yazı boyutuna göre değişsede bazen yazdığımı uzun kodlar görünen ekrana sığmaz ve Word Wrap özelliği aktif olmamış VS’de sağa doğru akmaya devam eder. Kodları tek seferde görmek istediğimizde bu durum bize sıkıntı çıkaracaktır.

Örnek.

İşte şimdi yapacağımız işlemle bu uzayıp giden kod satırını ekran sonuna geldiği yerde otomatik olarak aşağıya geçmesini sağlayacağız.

1-Adım

2-Adım

3-Adım

Bu işlem tamamlandığında artık aktif olmuş olacak ve uzunca yazdığımı o kod blogunu ekranımızda tamamıyla görebileceğiz.

3. adımda Sözcüğü kaydır sekmesinin altında bir seçenek vardı, onuda aktifleştirerek o satırın aşağıya doğru devam ettiğini bir efektle görebiliriz.

Böylelikle VS’yi özelleştirme işlemimizin sonuna gelmiş olduk.

Bir sonraki eğitim yazımda görüşmek üzere.

Bir sonraki yazıya aşağıdaki linkten gidebilirsiniz.

C# Eğitimleri 6 – C# Genel Yapısı Detaylı Anlatım


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.