Merhaba. C# Eğitimlerimize yazılarımı takip eden arkadaşlarımın isteği üzerine farklı bir konuyu araya sokarak devam ediyorum.

Yazılarımla ilk defa yazılıma başlayan arkadaşlarım olmuş pek çok yazımda örnek kodlamalar gösterdim ama bunları Visual Studio üzerinde nasıl gerçekleştirdiğimi anlatmamıştım. Bu konuda sıkıntı çeken arkadaşlarım için kısaca bu konuya değinmek istiyorum.

Proje Bilgisi

Kullanıcı tarafından girilen bir sayının tek mi çift mi olduğuna bakan tek ise tek sayıların olduğu listboxda çift ise çift sayıların olduğu listboxda bu sayıları listeleyen bir proje yazınız.

Bu işlemi baştan sona bir video yardımı ile sizlerle paylaşmış olacağım. Basit bir program sadece visual studio üzerindeki componentler nasıl yerleştirilir. Kod ekranına nasıl geçilir bu gibi şeyleri gösterebilmek için çekilmiştir.

Kod ekranına kodlama yapacağınız component(nesne) üzerine çift tıklayarak geçebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
Murat Bilginer
21 Şubat 1992 Doğumlu. Endüstri Mühendisi olarak Lisansını 2016 yılında tamamlamıştır. Industryolog Akademi - NGenius oluşumlarının kurucusudur. Şu anda kendi şirketi Brainy Tech ile hem Yazılım Hizmetleri Sunmakta Hem de Online Eğitimler Vermektedir.