BİZİM İÇİN INDUSTRYOLOG

Ekibimizde Bulunan Kişilerden Industryolog Akademiyi Dinlemek İster misiniz?

DEĞERLENDİRMELER

EZGİ ÇAYIR

Gecen sene staj yaptığım firmadaki diğer stajyer arkadaşların “Ne SDÜ’mü, Murat Bilginer’i tanıyor musun?” şeklindeki heyecanlı soruları altında ezilmem ile başladı sanırım akademi serüvenim. O günden itibaren akademi hakkında araştırmalar yapıp siteyi takibe başladım.. Her geçen gün o ekibin içinde yer almak ve o ailenin bir ferdi olmak istiyordum..

Ve o fırsat geldi çattı.. Akademi yeni ekip arkadaşları arıyordu ve bende görür görmez başvurumu yapmıştım.. Sonrası ise daha güzel bir süreç. Kahkahalarla geçen bir mülakat ve akademiye dahil oluşum . Her geçen gün bana hep iyi ki dedirtti akademi.. İyi ki hiç beklemeden o başvuruyu yapmışım iyi ki bu güzel ekiple tanışma fırsatı bulmuşum, iyi ki bu ekibin ablası, kardeşi, arkadaşı olmuşum, iyi ki, iyi ki, iyi ki 🙂

Hiç görmediğim halde bana abla deyip sözlerimi dinleyen, öz kardeşimden ayırmadığım o kadar canım ciğerim var ki. Aynı şekilde başardıkları işlere özendiğim yol göstericim ve en büyük yardımcılarım olan bir tanecik ablalarım, abilerim ve arkadaşlarım. Hepsinin yeri çok farklı bende . İlk günden itibaren beni o sıcak aile ortamımızdan ayırmadığın için teşekkür ederim benim güzel Akademim. İyi ki varsın 🙂

 

DUYGU DOĞAN

Neden Industryolog Akademi?

Sebebi çok basit aslında bu zamana kadar içinde bulunduğum hiçbir toplulukta kendimi bu kadar mutlu hissetmemiştim. Hem öğreniyor, hem gelişiyor hemde bu sıcacık toplulukta olabildiğince eğlene biliyorum. Akademiyle tanıştığımdan beri kendimi daha sorumlu hissediyorum ve bu bana sürekli yeni bir şeyler öğrenmem gerektiği duygusunu aşılıyor ve bununla beraber de öz güven kazandırıyor. Akademide gerçek bir ekip ruhu görüyorum. Heyecanlıyız, istekliyiz ve samimiyiz .

BARLAS CAFER

Akademiyi yaklaşık 1 sene boyunca takip ettim.Ortaya konan işlerin ve harcanan emeğin birilerine bir şeyler katma,bilgiyi paylaşma isteği doğrultusunda olduğunu gördükçe akademinin ekibini merak etmeye başladım.Sonunda hiç beklemediğim biranda akademiyle yollarımız kesişti ve kendimi bir süre önce imrenerek baktığım Industryolog Akademi Ekibinin içinde buldum.Burada hem kendi gelişimimizi arttırmak hem de öğrendiklerimizi diğer kişilerle paylaşma amacıyla bir şeyler yapmaya,üretmeye çalışıyoruz.Her şeyden önce kısa sürede birbirini daha önce hiç tanımayan insanların oluşturduğu sıcak,samimi ve tamamen dostluk üzerine kurulu bir toplulukta olmaktan dolayı çok mutluyum.Her şeyin okuldaki derslerden ibaret olmadığını savunan biri olarak,üniversite hayatımı böyle güzel bir ekipte sürdürüyor olmamın bana katacağı çok şey olduğuna inanıyorum.Gerek sosyal açıdan gerek kendi gelişimimiz için sürekli canlı kalan,farklı düşüncelerin birleştiği bir ekip burası.Umarım uzun süre bu ekipte yer alırım.

 

KARDELEN DENİZ

“Ekibimize dahil olmak ister misiniz?”

Industryolog Akademi’yi ilk gördüğümde bu başlıklarıyla karşılaşmıştım. İçeriğini inceleyince aralarında birçok endüstri mühendisinin bulunup eğitimlerinin, yazılarının olduğunu gördüm. İlgimi çeken en büyük kısım yazarların öğrencilerden oluşmasıydı. Bunun üzerine bende burada bulunmak istedim fakat ön yargılarım yüzünden katılamadım. Sonra Her Gün Okuyorum zincirine katılıp her gün yayınlanan makalelerini okumaya başladım. Gittikçe ilgi alanıma girdi böylece. Bu sayede yeni terimler öğrenip bakış açımı genişletme imkanı buldum. Sürekli sayfalarını kontrol ettiğim için her fırsatta önüme çıkan ekibe dahil olma yazısına en sonunda döndüm ve kendimi ekip içinde buldum.

Ekibe girdiğim ilk andan itibaren öncelikle herkesin sıcak ve samimi karşılaması içimi rahatlattı. Burada asıl amaç kendini geliştirip, bilgi sahibi olup bunları tam anlamıyla ulaşabileceğimiz herkese aktara bilmektir. Gerekli olan tek şey istek ve azmin bir arada yürütülebilmesi oluyor. Hiçbir konuda bilgim yok diyene de istekli olduktan sonra kucak açan bir ortam var burada. Böyle bir yerde de insan heyecana kapılıp kendini Akademi içinde buluyor. Kendime fayda sağlama açısından iyi kilerim arasında Industryolog Akademi’ye katılmayı gönül rahatlığıyla ilk sıraya koyabilirim. Bilginin, sevginin ve paylaşımın bol olduğu bu yerde nice başarılı yıllar geçirmek dileğiyle.

BURAK YILDIZ

“Rüyalarınızın gerçek olduğu yer sizin cennetinizdir.”

Bende Industryolog akademide rüyalarımı gerçekleştirmek ve kendi cennetimi inşa etmek için bulunuyorum ki bunun en için en doğru yerde olduğumun farkındayım. Samimi ve bizlere bir şeyler öğretmek için çaba sarf eden yönetim kadrosuyla bu süreçte bana yol gösterdiğini ve bundan sonrada göstereceğinden hiç şüphem yok. Ayrıca güler yüzlü, samimi ve arkadaş canlısı bir ekip içinde yer almayı seviyor ve onlarla çalışacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım bizlerde bu çabaların karşılığını verebilir; toplum için faydalı ve gelecek Industryolog akademi ekipleri için ilham kaynağı oluruz.

NESLİHAN SEZER

Industryolog Akademi’ye katılışım “Bize Bir Yazınızı Gönderin” postunu görmemle başladı. O an aklımda canlanan tek şey, o ekibe dahil olup kendimi geliştirmemden ibaretti. Çünkü sayfayı takip ediyor, yazıları özenle okuyordum. Ancak ilk yazar ekibine katılışım da bunun sadece ‘kendini geliştirmek’ ile kalmayacağını fark ettim. Herkes o kadar cana yakın o kadar sevecendi ki sanki yıllardır tanıyormuşum gibi bir etkisi oldu üzerimde. O an bunu tattığım da daha bir sevdim Industryolog ailesini. Bilgilerini paylaşmak için bu kadar hevesli değeri bir arada görmek çok heyecan vericiydi benim için. Ve öyle de devam etti bu süreç.

Buradaki herkes, başka birinin bir eksiğini kapatmak için, onu geleceğe hazırlamak için var. Buradaki herkes bir aile üyesi ve bu ailede herkes birbirine bir şeyler katıyor, yardım ediyor. Bu enerji de kişide tarif edilemez bir motivasyon kaynağına dönüşüyor. Mesleki ve kişisel anlamda kişiye çok çok fazla değer kazandıran bir aile bu. Ve bu aileyi daha da büyütüp, daha çok bilgiye erişebileceğimiz daha çok kişiye bu bilgi ışığında destek olabileceğimize inanıyoruz.

ELİF DEMİREL

Industryolog Akademi, severek takip ettiğim bir siteydi. İlanını ilk gördüğüm de şaşırdım. Acaba ben de yapabilir miyim dedim. Siteyi daha ayrıntılı incelemeye başladım. İnceledikçe oradaki yazarlara çok fazla özendim. Sonra kendimi başvurmaktan alıkoyamadım. Industryolog Akademi’ye girdiğimden beri ben de çok fazla değişim oldu. Başvururken acaba burası bana fayda sağlar mı, çok zorlanır mıyım, kişileri nasıl gibi birçok soru geçti aklımdan. Ama iyi ki başvurmuşum dedim. Başvurudan sonra oryantasyon sürecine tabi tutulduk ve oryantasyon süreci başladıktan sonra bir sürü kendi bölümümden insanlarla tanışma fırsatı buldum. Ayrıca sadece kendi bölümümden kişiler bulunmuyordu ekipte. O an farkına vardım ki o kadar çok ilgi çeken ve duyulmuş bir site ki şuan endüstri mühendisliğinden olmasalar dahi buraya başvuran birçok kişi vardı.

Başvuru yapmadan önce sitedeki yazılara bakarak bile gerçekten endüstri mühendisliği adına bir çok konu da uğraşıldığını gördüm. Hepsi de ciddiye alınarak yapılıyor. Hele işin içine girince daha çok farkına varılıyor. Industryolog Akademi sayesinde bunlarla iç içe olma fırsatı yakaladım.

Akademi bana kişisel gelişim, mesleki gelişim, ekip ruhu gibi konularda çok fazla şey kattı. Her gün farklı farklı kişilerden yeni bir şeyler öğreniyorum ve birçok kişi demek birçok düşünce yapısı demek. Bende farklı farklı düşünce yapılarını görme fırsatını yakaladım yakalıyorum da..

Şunu demeden bitirmemeliyim. Industryolog Akademi demek, kocaman bir aile demek. Bu ailenin içine girip o samimi ortam mutlaka tadılmalı.

MUSTAFA R. ERDOĞAN

“Doğa insanoğluna önce düşünmeyi sonra da amaç sahibi olmayı öğretti. Eğer bir amaca sahipsen insan olmayı hak ediyorsun.”

Bernard Shaw’ın bu sözü, akademiyi gördüğümde ve anlamaya çalıştığımda aklıma gelen ilk şey olmuştu, aynı amaç için bir arada toplanmış insanlar, vay be! İlk gördüğümde asıl amacın bilgi paylaşmak olduğunu fark ettim, bilgi paylaşmak dünyanın en kutsal eylemlerinden biri tabi ama sonra büyük fotoğrafta bariz olan paylaşmaktı.

Bu kadar farklı insan bir arada eğlenerek belki de bazen fırtınalı geçen tartışmalar sonucu dış dünya ile bir şeyler paylaşıyorlardı, anladım ki benim için akademinin en önemli -üst- anlamı paylaşmak! Bir vakit evvel yapılan çağrıyı görünce ben de başvuru yaptım daha sonra kabul maili aldım ve artık ben de o paylaşan, anlatan ve yaşam dolu kişilerin arasındayım. Şu an, tanımadığım birçok kişi ile birlikte aynı platformda tartışıyor ve ortaya bir şeyler çıkarmaya gayret ediyorum.

Benim için akademi; en başta gözlemlediğim gibi paylaşmak ve anlatmak. İnanıyor ve biliyorum ki akademinin bünyesindeki herkes; kibirden uzak, en az benim kadar heyecanlı, en az benim kadar paylaşmayı seven ve en az benim kadar bir amacı benimsemiş durumda. Biz bir araya geldik, şimdi onlar düşünsün. 🙂

NEVİN BEZER

Endüstri mühendisleri neler yapıyor, hangi alana yöneliyor bu insanlar, kendini hangi konularda geliştirebilirim diye düşünürken ve bir yandan da örnek almam gereken kişileri araştırırken “Murat Bilginer” ismiyle karşılaştım ve kurucusu olduğu Industryolog Akademi diye bir şey gördüm. Sosyal medyadan takip ettikçe daha cok merak etmeye başladım. Okuma zincirine dahil olup her gun gelen yazıları takip etmeye başladım ve takip ettikçe bir sonraki yazıyı sabırsızlıkla bekler oldum. Gün geçtikçe bu sefer Industryolog Akademi sitesini daha cok ziyaret ettiğimi farketmek orda birbirini hiç tanımayan insanları daha cok merak etmeme sebep oldu. Örnek alıp çalışmalarını takip ettiğim Murat abimle tanışma fırsatı bulup akademiye dahil olmak bir dönüm noktasıydı diyebilirim. Burdaki insanların abimizin de dediği gibi “egolarini arka ceplerine koyup üstüne oturduklarını” ve samimiyeti hissedince ben burda kalıp tıpkı bu insanların da yaptığı gibi üretmeliyim dedim. Ilk katıldığım günden bu yana olan en güzel şey ne biliyor musunuz? Bu insanlar sizden sadece kendinizi gelistirmenizi istiyor. Her türlü sorununuzda aradığınız cevap olabiliyorlar. Yeri geliyor abi,abla , kardeş, arkadaş, dost vs. her sey olabilmeyi başarıyorlar. Bu akademide olmak kesinlikle benim en büyük şansım.

Akademideki her bir üye üretmek için heyecan duyan, paylaşmayı seven, egosunu bir yana bırakıp insan ilişkilerinde muhteşem kişiler. Özenle seçilmiş gibi birbirinden aslında çok farklı bir o kadar da benzer insanlar. Benzer olan amaç. Herkesin bir amacı var evet o da yenilik, gelişim ve ekip ruhu ile aranan sorunun cevabı olabilmek. Şunu söylemeden de edemeyeceğim tabi ki; daha önceden bir çok kulübe, topluluğa dahil olmayı düşünüp başvurdum fakat her seferinde ilk toplantıdan sonra o başvurduğum yerden vazgeçip bir daha katılmamayı seçtim. Aradığımı bulamıyordum bir türlü. Industryolog Akademi benim tam anlamıyla nasip olursa başlayıp sonuna kadar emek gösterebileceğim ilk yer. Tecrübem yok nasıl olacak yapabilir miyim diye düşünürken şuanda kesinlikle elimden gelenin fazlasını yapmayalım burası için diye düşünür oldum. Industryolog Akademi en güzel, en büyük şanstır kapıyı çalan.

Peki tüm bunların yanında burası bize ne katıyor diye bir düşünelim? Burası iş hayatına nasıl hazır olunur, insan ilişkileri nasıl olmalı, ekip ruhu nedir, eksiklerimiz neler, kendimi hangi alanda nasıl geliştirmeliyim, var olan bir probleme nasıl yaklaşmalıyım, ülkeme neler katabilirim bir birey olarak vs. o kadar çok yazılacak şey var ki! Industryolog Akademiyi keşfeden her bireyin kesinlikle olması gereken bir yer.

İLKER MERT AKBULUT

Akademi ile yaklaşık 1.5 yıl önce tanıştım. İlk başlarda ne kadar kendimi buraya adepte edemeyeceğimi düşünsem de zaman içerisinde çok güzel bir paylaşımcı bir ailenin içinde buldum kendimi ve ne zaman yararlı bir link,yazı, eğitim vb. etkinlikler gördüğüm anda ailemle paylaşır oldum. Endüstri mühendisleri başta olmak üzere tüm mühendislerin bu aileden öğreneceği çok fazla bilgi olduğuna inanıyorum. Akademi de her zaman bir ekip ruhu ve aile ortamı var bu durumda kişinin kendisine verilen görevlerini en iyi şekilde yapmasına sebep oluyor. Ben akademiye katıldığımdan bu yana çok fazla bilgi birikimi yaptığımı ve bir o kadar da bilgi paylaştığımı düşünüyorum. Biz ‘Bilgi Güçtür’ kelimesini tam anlamı ile yansıttığımız kocaman bir aileyiz. Eğer sende Industryolog Akademiyi takip ediyor ve bir gün burada olacağına inanıyorsan elbet bir gün senide aramızda göreceğiz 🙂

ÖZLEM KARAKOÇ

Akademi ile yaklaşık 1.5 yıl önce  tesadüfen karşılaştım. O sıralar endüstri mühendisliği hakkında neyin ne olduğunu tam bilmiyordum. Uğraştığım şeyler geleceğe yönelik değildi ve mezun olduğumda bana bir getirisi olmayacaktı. Bunu akademi sayesinde anladım. Yani Industryolog benim için bir. İnanç bir umut demek. Bu mesleğe olan inancımı arttırdığı bir yer. Hiç tanımadığınız .insanlarla gönül bağı kurup onların mutluluğuna ve üzüntülerine ortak olmak, onların benim yanımda olduklarını hissetmem…bunlar tarifsiz bir duygu. Burada her gün bir şey öğrenmek, birlikte sorunların üstesinden gelmek, birlikte çözüm getirmek, birlikte paylaşmak… Kısacası ekip olmayı öğreniyoruz. Burada bir şeyler.üretmek ve kendi bildiğimizi.başla insanlara da ulaştırmak, tanımadığımız insanlarla bilgi paylaşımı yapmak akademinin bana en büyük kazancı.

Bilginin paylaştıkça daha da çok çoğalacağına inanan insanlarla bir.arada olmak benim için bir gururdur. Bilgi her zaman güçtür. İlk başlarda ne kadar kendimi buraya adepte edemeyeceğimi düşünsem de zaman içerisinde çok güzel bir paylaşımcı bir ailenin içinde buldum kendimi ve ne zaman yararlı bir link,yazı, eğitim vb. etkinlikler gördüğüm anda ailemle paylaşır oldum. Endüstri mühendisleri başta olmak üzere tüm mühendislerin bu aileden öğreneceği çok fazla bilgi olduğuna inanıyorum. Akademi de her zaman bir ekip ruhu ve aile ortamı var bu durumda kişinin kendisine verilen görevlerini en iyi şekilde yapmasına sebep oluyor. Ben akademiye katıldığımdan bu yana çok fazla bilgi birikimi yaptığımı ve bir o kadar da bilgi paylaştığımı düşünüyorum.

Biz ‘Bilgi Güçtür’ kelimesini tam anlamı ile yansıttığımız kocaman bir aileyiz. Eğer sende Industryolog Akademiyi takip ediyor ve bir gün burada olacağına inanıyorsan elbet bir gün senide aramızda göreceğiz 🙂

ALİ DEMİRKAYA

1 yıl olacak neredeyse akademi ile beraber olmamın süresi. Rastgele attığım gelirse yaparım dediğim bir mail sayesinde her şey çok farklı oldu. Kocaman bir aile ile tanıştım. Herkesin birbirini desteklediği ve aynı amaçlar doğrultusunda devam etmeyi en güzel yansıtan bir takım akademi. Bilgi öğrenmeyi ve paylaşmayı bize öğreten ve bunu yaparken çok farklı duygular içinde bulunduğumuz bir yer akademi. Eğer siz gelişmek, kendinize bir şeyler katmak istiyorsanız daima arkanızda akademi vardır. Yani kısacası akademi biziz, bizler akademiyiz ve bizler her zman bilgiyi yaymaya ve öğrenmeye çalışacağız.

Teşekkürler Akademi.

 

REYHAN GÖÇ

Industryolog Akademi’nin benim için anlamı büyük ve hayatımın ilklerini barındıran bir yer. İlk mesleğimle alakalı deneyimim, görev aldığım ilk organizasyon, ilk internet dostluklarım…

1 yıldan fazladır bu ekipte yer alıyorum ki devamının da gelmesini istiyorum tabi ki. Çünkü Akademi; okulda öğrenemeyeceğim bilgileri öğrendiğim, öğrendiklerimi paylaştığım ve kendimi geliştirdiğim bir yer. Çoğumuzun öğrenciyken kendimizi geliştirmekten başka bir sorumluluğumuz yok ve Industryolog Akademi bana bu şansı oldukça veriyor.
Birçok arkadaş edindim burada. Normalde tanışmamız pek mümkün olmayan farklı şehirlerden insanların benzer amaçlarla bir araya geldiği samimi aile ortamını seviyorum.

Buraya katıldığım ilk zamanları hatırlıyorum, tercihlerde endüstri mühendisliğini seçmiştim ama hala ne yaparlar ne ederler çok net bir fikrim yoktu. İşte bir şirketin sahip olacağı departmanlarına, işleyişine, takım ruhuna kadar hepsini burada öğrendim. Bir yıl önceki benle şuan ki ben arasındaki farkı biliyorum ve her geçen sene bunun üstüne katarak ilerlemek istiyorum. İşte bu yüzden Industryolog Akademi 😀

 

 

EMİNE SÜER

Akademi bana kendimi ve çevremde olup bitenleri tanıma fırsatı yarattı. Dünya her gün her saat her dakika değişip gelişmekte. Gençler ne kadar gelişirse ülkesi de o kadar gelişir.

Üniversiteye geldiğim ilk yıl, kendimi bir çok anlamda geliştirmeliyim hem de düşüncelerimdeki yanlışları düzeltmeliyim diyordum ve hala da diyorum. İndustryolog Akademi Ailesi bana bu anlamda yol gösterici oldu. Yeni şeyleri keşfetmek için önüme sunulmasını beklemiyorum. bu anlamda neler yapabileceğimi görebilir vaziyete geldim artık daha emin adımlarla yoluma bakıyorum . bilgiyi arzulayan, yeniliğe açık, kendini dünyaya ve kendisine adamış insanlarla tanıştım, dostluklar edindim. Aile olmanın sadece kan bağına dayanmadığını hayatımda bir kez daha deneyimledim.

Dediğim gibi dostluklar edindim. yeni kişilerle birlikte farkı fikirleri dinleme ve sorgulama fırsatı buldum bir konuya tek bir yerden değilden bir çok yerden bakışın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.

İyi yada kötü beni destekleyen fikirlerimi önemseyen bana yol gösterici ve beni geliştirmek için çabalayan bir ailenin içinde yer alıyorum. bu anlamda ilerde bu ailede yol gösterici olacağımı biliyorum.

Doğru yerde olduğumu düşünüyorum ve olmaya da devam edeceğim.

 

 

KARDELEN BAL

Bilgi güçtür mottosu ile yola çıktığımız bu serüvende hem öğreniyor hem gelişiyor hem de paylaşıyoruz. Böylesine gelişmeye ve geliştirmeye açık, yenilikçi bir takımda yer almak benim için inanılmaz güzel bir şey. Evet evet Industryolog Akademiden bahsediyorum. Akademi benim için yeni bir hayatın ilk adımıydı diyebilirim. Burada kendimi geliştirmenin yanı sıra birbirinden güzel dostluklar da kazandım. Hiç tanımadığım insanlarla ekip olabilmenin yanında onların üzüntülerine, sevinçlerine ortak olabilmek tarif edilemeyecek kadar güzel duygulardan. Akademinin bana en büyük katkılarından biride sorumluluk bilinci aşılaması oldu. Burada kendimi daha sorumlu hissediyor ve her geçen gün bildiklerime yenilerini eklemem gerektiği duygusunu pekiştiriyorum. Her türlü gelişime açık olan böyle bir takımda daha nice yıllar geçirmem dileğiyle.. Evet bilgi güçtür ve biz güçlenerek ilerliyoruz.

 

FURKAN YALÇINKAYA

Sık sık bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüğüm zamanların birinde akademiyi gördüm. Sonrası bolca araştırdım ve tam benlik işlerin yapıldığını farkettim. Z kuşağına verilmesi gereken öneme her daim inanmışımdır. İnsanoğlu bunca zaman gelecek için bir şeyler yaptı ama asıl gelecek olan Z nesli için çabalamadı, burada gerçek amaçlardan birinin bu olduğunu fark ettim. İnandığım fikrin sahiplenildiği yerde olmaktan daha güzel bir fikir olamazdı. Bunun yanında güzel insanlarla tanışmamı sağlayacak bir yer olduğunu düşündüm. Yeni insanlar tanımak fikirlerini öğrenmek benim için en önemli şeylerden biridir. Aklımdaki fikirleri hayata geçirmek ve bana yardımcı olabilecek en doğru yer olduğuna karar verdiğim akademide olmaktan dolayıda çok mutluyum. Bilgi güçtür ve Z nesliyle daha da güçlenecek akademi bu mottoyu bırakmadığı sürece akademi için ve bizim içinde başarı kaçınılmaz olacaktır.

 

SERCAN DENOĞLU

Sık sık bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüğüm zamanların birinde akademiyi gördüm. Sonrası bolca araştırdım ve tam benlik işlerin yapıldığını fark ettim. Z kuşağına verilmesi gereken öneme her daim inanmışımdır. İnsanoğlu bunca zaman gelecek için bir şeyler yaptı ama asıl gelecek olan Z nesli için çabalamadı, burada gerçek amaçlardan birinin bu olduğunu fark ettim. İnandığım fikrin sahiplenildiği yerde olmaktan daha güzel bir fikir olamaz.

Akademi’ye katıldığım da 11. Sınıfım yeni bitmişti. Her genç beyin gibi benim beynim de projelerle doluydu gerçi bugün de farklı sayılmaz bu durum. Sosyal medya da gezinirken akademi ile karşılaştım ve bir şekil de Murat Bilginer ile tanıştık. Sonrasın da olaylar daha da ilginç bir hal aldı benim için. Bunun en önemli nedeni konuştuklarımı anlayan biri olmasıydı. O gün iyi ki tanışmışız kelimesini umarım Murat Bilginer’de benim için söylüyordur.

Akademi benim için bir yuva oldu akademi, herkes birbiri ile farklı olmasına rağmen herkesin birbirini bu kadar desteklemesi gerçekten mutluluk verici. Dışarı da genel de farklı birisin kelimesini sık duymama rağmen burada bu kelimenin anlamı benim için değişiyor. İnsanlar kendilerinin yapamayacakları şeyleri bizim de yapamayacağımızı düşünüyorlar bu yüzden bizler için farklı kelimesini kullanıyorlar ancak akademi farklılığımızın kötü bir şey değil hatta iyi bir şey olduğunu ve insanlığa yardım etmek için kullanmamızı amaç edinmiş bir topluluk idi. Bunun yanında güzel insanlarla tanışmamı sağlayacak bir yer olduğunu düşündüm. Yeni insanlar tanımak fikirlerini öğrenmek benim için en önemli şeylerden biridir. Aklımdaki fikirleri hayata geçirmek ve bana yardımcı olabilecek en doğru yer olduğuna karar verdiğim akademide olmaktan dolayıda çok mutluyum.

Bilgi güçtür ve Z nesliyle daha da güçlenecek akademi bu mottoyu bırakmadığı sürece akademi için ve bizim içinde başarı kaçınılmaz olacaktır.

 

MEHMET UŞAK

Industryolog Ailesiyle tanışmam bir arkadaşımın burada yazısını paylaşmasını görmemle başladı. Merak etmiştim nasıl bir site olmalı ki tecrübesiz öğrencilerin kendi fikirlerini yazıya dökmesini ve yayınlamasını sağlıyor. Siteye girdim ve birçok yazı okudum. Endüstri Mühendisliği ,liderlik ile ilgili yazılar, yazılım eğitimleri, kitap analizleri, hayattan ders notları vb. birçok yazıyla karşılaştım ve bunlar hep öğrencilerin ellerinden kelimelere dökülen bilgilerdi. Başvuru butonunu görür görmez başvurdum zaten. Düşünmeme gerek kalmadı çünkü başvurma konusunda tereddüt etmek için
tek bir bahane bile bırakmamıştı Akademi .Sonrasında Murat Bilginer’den mesaj aldım. Gayet resmi konuşma yapmaya çalışırken fark ettim zaten samimiyeti. Resmiyetin değil samimiyetin ve saygının ön planda olduğu bir aile Industryolog. Bir sürü eğlenceli ve samimi insanın olduğu ,aynı amaç uğrunda toplanmış, sürekli yenilikçi fikirlerin, hedeflerin ve planların havasını soluduğumuz sıcak bir ortam. Böyle bir ortamda zaten hiçbir şey için insan tereddüt etmez kaldı ki herkesin fikrine ayrı ayrı önem veriliyor. Yepyeni bir soluk, tecrübe, arkadaş, bilgi vs. vs. 3 sınıf sendromuna bile çözüm bulacak bir aile diyebilirim Industryolog için.

 

MEHTAP GÖK

1)Neden Akademideyim?

Herkes bir yere ait olmak ister. Aile, okul, iş, arkadaşlar… Üniversite sonuçları açıklandığında da benim ilk yaptığım ilk şey, benimle aynı bölümü okuyup mezun olmuş kişilerin neler yaptığını araştırmak oldu. Karşıma çıkan sonuçların içerisinde çok az miktarda yaptığı işi seven ve kendi bölümünde çalışan kişi olduğunu gördüm. Bunlardan biri Murat Bilginer’di. Endüstri mühendisliğini sahip olduğu ve herkesin öyle olduğunu düşündüğü dar kalıpların dışına çıkarmak için çabalıyordu. Ben de bu istekle katıldım akademiye. Ekip arkadaşlarımla birlikte güzel işler başarmak için buradayım.

2)Akademinin Bana Kattıkları Neler?

Akademi bana olaylara farklı yönden bakmayı öğretiyor. Ortaya atılan bir fikir herkes tarafından değerlendiriliyor ve sonucunda ne kadar farklı bakış açılarının olduğuna inanamazsınız. O zaman siz de durup tekrar düşünüyorsunuz. Bu işlemi öne atılan her fikir için tekrarladığınızı hayal edin. Kendinizdeki gelişimi başkalarının ağzından duyunca daha iyi fark edeceksiniz.

Akademi bana daha sorumlu biri olmayı öğretiyor. Yaptığımız işlerden bireysel olarak sorumlu değiliz ve bu yüzden başkasını da düşünerek hareket ettiğimizde daha farklı bir tablo ile karşılaşıyoruz.

3)Akademide Neyi Seviyorum?

Aramızda yaş farkı, fikir uyuşmazlıkları ve kilometreler olmasına rağmen paylaştığımız dostluğu seviyorum. Kişisel sorunlarımızda bile hiç düşünmeden uzaklardan yardım eden insanlarla aynı ortamda olmayı seviyorum.

Cümlelerime son verirken;
Biraz kişisel olsa da bazıları direkt bana söylenmiş bazıları ise genel olarak kurulmuş birkaç cümleyi yazacağım size. Belki bakış açınızı genişletebilirim.

“Liderlik satranç oynamaya benzer her taşın anlamı farklıdır ve o anlamı bilmez ona göre oynamaz isen ya kural ihlali yaparsın ya kaybedersin. Liderlik dama oynamak gibi değildir. Her taş aynı düşünürsen bitersin.”

“Egolarımızı arka ceplerimize koyup üzerine oturup iyice eziyoruz.”

“Hayalleriniz ömürlük olsun. Hedefleriniz ise daha kısa anları kapsasın. Çünkü ömürlük bir hedef gözünüzü kör edebilir. Çok fazla odaklanırsanız bu sefer gözünüz hiçbir şeyi görmemeye başlar. Oysaki etraf ders almaya değer tonlarca şeyle dolu.”

“İstemek seninle alakalı bir şeydir ve işler istediğin gibi olmazsa genelde seni üzer. İstemeyi bırakıp talep eden olmaktan vazgeçtiğin an bir zincirini daha kırdığını göreceksin.”

Bazen bir şeyleri yapacak becerimiz vardır ama cesaretimiz yoktur. Merak etmeyin akademi bu konuda çok uzman. Üniversiteye ilk başladığımda beklentilerim vardı. Şimdi ise hayallerim var. Bencillik kavramına yer olmayan bir yer burası. Ve burada olmaktan çok memnunum.

 

AYŞE DİLAN BEKAR

•Niçin buradayım?

Her insanın bir yolu vardır ve her insan yolunu bulmalıdır. Genel olarak baktığımızda benim yolum “iyi insan olmak” ama yapabileceğim şeyler olmalı diye düşünüyordum. Bu hayata veda ettiğimde ardımda bir şeyler bırakmalıyım. Bıraktığım şeyle de yaşamaya devam etmeliyim. Birilerinde hala yaşamalıyım belki de. Bölümü seçtikten sonra direk bir arayışa girdim. Uzun zamandır aradığım şeyi industryolog.com da buldum. Makaleleri uzun uzun okudum. Sonra ordan birine yapabileceğim şeyleri ve bunlar için bir yola ihtiyacım olduğunu söyledim. Beni hiç tanımamasına rağmen o kadar güzel ve açıklayıcı cevaplar verdi ki daha o andan sayfanın ve içindeki insanların güzelliğini anladım. Eğer akademide başvuru hala geçerliyse oraya da gelebileceğimi söyledi ve geçerli olduğunu öğrendikten sonra hemen ekibe katıldım. İlk kez gördüğüm insanlar sanki birbirimizi 40 yıldır tanıyormuşuz gibi içtenlikte beni karşıladı. Serüven o zaman başladı.

•Akademi bana ne katıyor?

Aylardır aradığım yolu bulmuştum. Kendimi bulmuştum. Bir başlangıç noktasına ihtiyacım vardı ve şimdi her şey tamam. Ekibe geç katılmama rağmen eskiden yapılan görevlerde anlamadığım yerde herkes bana yardım etti ve hemen alıştım ortama. Aklımızda bir soru varsa hiç çekinmeden gecenin bir saatinde yazdık birbirimize. Bazen uykusuz kaldık ama sohbetimize devam ettik,bazen yardıma ihtiyacımız oldu o an her şeyi bırakıp birbirimize koştuk. Bir sürü güzel insan tanıdım ve hepsi bana bir şey kattı. Hiç sevmediğim bilgisayar programlama dersini/yazılım dilini bu ekip bana 2 hafta da sevdirdi,bir şeyi gerçekten istersem başarabileceğimi ve pes etmemem gerektiğini bana en içten yolla öğretti. Ekipte hep kendi isteğimizle bir şeyler yaptık. Herkes gönüllü olarak başladı bu işe bu yüzden yaptığımız hiçbir şey isteksiz veya başarısız olmadı. Artık akademiyle birlikte kendimi,kendime kanıtlamayı öğrendim. Bir işi tamamen gönüllükle yapmanın sana hiç zor gelmediğini,her şeyi büyük bir heyecan ve tutkuyla yapmayı ve bir başka görev için sabırsızlanmayı.. Türkiye’deki şartlarda bu fırsat neredeyse kimseye sunulmamakta. Bu yüzden genç beyinlerin fikirleri ya önemsenmemekte ya da düşüncelerimizle bizi eleştiren insanlarla karşı karşıyayız. Akademi genç beyinleri önemsiyor,geleceğin elimizde olduğunun farkında ve en önemlisi insan ayırt etmiyor. Fikirlerimiz yanlış da olsa fikir sunabildiğimiz için bizi takdir ediyor. Bu bizi daha da üretmeye itiyor. Durmadan yeni bir bilgi öğrenmek için bazen ekip liderimiz olan Murat Bilginer’i ne kadar sıkıştırıp bir şeyler öğrenmeye çalışsakta bizi başından savar gibi değil de o da sorduğumuz sorularla sanki kendi de ilk defa öğreniyormuş gibi bize bildiği her şeyi sunmaktan çekinmiyor.

•Akademide neyi seviyorum?

Akademi bize birbirimizi görmeden birbirimizle fikir alış verişinde bulunmayı,herkesle eşit olduğumuzu öğretti. Birimizin birimizden üstün olmadığını en iyi böyle anladık. Akademi bir insanı dinlemeyi öğretti. Bu ne kadar küçük bir detay gibi görünse de belki de dünyadaki bir çoğumuzun yapamadığı ve yakındığı şeydi. Ne olursa olsun dinlemek. Gerçek anlamda dinlemek ve dinlemekle birlikte gelen anlamak.. Bir şeylerin yerine oturması ve tamamlanış dansı.

Bazen hayat dersleri..

-“Başarılı olmak istiyorsanız bir konuda devamlılığı sağlamalısınız. Süreklilik en basit işi bile zamanla geliştirilebilir çok önemli bir iş haline getirilebilir. Alın size akademi. Bir blog sayfasına sadece düzenli olarak içerik girdim diye bugün burdayız.”

-“Fiziğin şu kuralını hiç unutmayın etki tepki prensibi karşınızdaki insana ne derece etki gösterirseniz o derece tepkisini alırsınız. Sakin kalmak kendinizden emin ve mantıklı olmak ve en az zararı göreceğiniz adımı atabilmek önemli. Fevri davranmadığın dengeli olduğun ve tutarlı kalabildiğin.Bu sene bunu öğreneceğiz. Çünkü dünya bu kural üzerine işliyor. Bunu iyi öğrenebilirsek hep beraber başarıdan başarıya koşmayı koşmamızın önünde hiçbir engel kalmayacak”

-“Liderlik satranç oynamaya benzer her taşın anlamı farklıdır ve o anlamı bilmez ona göre oynamaz isen ya kural ihlali yaparsın ya kaybedersin. Liderlik dama oynamak gibi değildir. Her taş aynı düşünürsen bitersin.”

Bu birkaç açıklama belki de hepimizin bildiği şeyler ama bazen bir şeyleri hatırlamaya ihtiyacımız var. Bazen bir şeyler yapmamız gerektiğini biliyoruz ama ne olduğunu tam kestiremediğimiz de bize hatırlatan kişiler var.

“Öğrenmek, ilerlemek, kendini geliştirmek çoğu insanın varsaydığı gibi yalnızca olumlu eylemler üzerinden katedilen bir süreç değildir. İnsan mahcubiyetlerinden, pişmanlıklarından, yaptığı hatalar ve yanlışlardan da çok şey öğrenir. Kendinin öğretmeni olmaktır bu. Yaptığımız hata kişiliğimizi lekelemez, asıl kişiliğimiz, bunun hata olduğunun farkına varmamızı sağlayan yanımızdır çünkü.” Kendinin öğretmeni olurken yanımızda olan bu aileye teşekkürler.
Son olarak;
bazen olmaya alışık olduğun yer ait olduğun yer olmayabilir. sen, inandığın yere aitsindir. İnandığım yerdeyim.

 

TAHİR DİDİN

Neden Buradayım;

Her şey Murat abiye “Industryolog’un bir parçası olmak için ne yapabilirim” diye sormamla başlamıştı. İyi ki sormuşum o gün ,Murat abinin jet cevabı daha da heveslendirmişti beni. Amacım tabi ki kendimi geliştirmekti ama bunu yaparken başkalarına da faydam dokunsun istedim. Açıkçası ekibe katılınca biraz soğuk bir ortam bekliyordum ama herkesin samimiyeti ve yardımseverliği çok hoşuma gitmişti. Yanılmış olduğuma da ayrıca sevinmiştim. Industryolog birbirinden değerli insanlarla tanışmama vesile oldu. Bizi birbirimize bağlayan amacın; herkesin kendini geliştiren, araştırmacı ve topluma fayda sağlayan birer mühendis olma çabası olduğunu düşünüyorum. İyi ki buradayım diyorum çünkü birbirinden farklı yetenekler, karakterler ve tecrübeler birlikte çok güzel işler çıkarıyorlar. Hep birlikte daha güzel günlere…

 

ŞEYDA HÜSEYİNOĞLU

Neden akademi?

2016 İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum. 2016 Kasım ayından beri Rönesans Holding’te İnsan Kaynakları Asistanı olarak çalışmaktayım. Industryolog Akademi, hem sosyal ilişkilerimizi geliştirirken, hem kendimize ve mesleğimize katkı sağladığımız sıcak ve samimi bir ortamdır. Burada günlük konuşmalarımızda bile her an yeni bir bilgi öğrenebiliyoruz. Akademide karşılıksız, aynı ailedenmiş gibi birbirimize yardım edip, birbirimizin hayatlarına dokunuyoruz. Bu ailenin parçası olmaktan mutluyum ve mutluluğuma ortak olan herkese teşekkür ederim.

ADEL BURGAÇOĞLU

Akademi’ye geldiğim ilk günü hatırlıyorum da mutluluktan uçuyordum. Henüz içinde değildim belki ama bana çok şey katacağının daha o zaman farkındaydım. Önce teknik olarak bahsedeyim. Okuduğum bölüm ile alakalı bilgim gün geçtikçe artıyor, bölümümü daha iyi tanıyor ve daha iyi ifade edebiliyorum. Insanların sorularına daha anlaşılır cevaplar vermeme de yardımcı oluyor. Çünkü öğreniyorum, bazen kendim araştırmaktan yorulsam bile mezun olan veya üst dönemdeki ekip arkadaşlarımdan, abilerimden, ablalarimdan öğreniyorum. Abi ve abla demişken teknik kısımdan değilde işimizin asıl derin ve bizi ileriye taşıyan
kısmından bahsetmek isterim sizlere . Bir sürü abim, ablam, kardeşim oldu. Dostum oldu saatlerce eğlene bildiğim birlikte öğrene bildiğim. Projeler üzerinde kafa patlatıp, tartışa bildiğim. Konuşma ihtiyacım olduğu gecenin bir körü dahi olsa araya bildiğim, onları dinlemekten bıkmadığım dostlar kazandırdı. Industryolog Akademi öyle bir platform ki; ömür boyu sürecek dostlukları ve belkide geleceğin iş ortaklıklarını, proje liderlerini yetiştiriyor, geliştiriyor. İyi ki buradayım ve burada olmaya devam ederim. Kendimiz, ailemiz, akademimiz için, ülkem ve dünya için hepimiz emek sarf ediyoruz. Bu emeklerimizin karşılığı gün geçtikçe artıyor. Umarım bilgilerimiz herkese ulaşır ve bilmediğimiz ne varsa öğreniriz 🌸 bir gün Endüstri mühendisliği ve yazılımda dünya markası olacağız 😃 o zaman bu yazıyı okuyor olursunuz inşallah. 💕

BAHAR ÜSTÜNYER

Akademiden nasıl haberdar olduğumla başlamak istiyorum.Yakin arkadaşımın 1 yıl önce tanışması sayesinde ben de haberdar oldum .1 yıl kadar sadece onu dinlemekle yetindim.Zaman geçtikçe aralarında olmayı bende çok istedim.Neredeyse 1 yıl olmuştu .Neden girmek istedin derseniz de ,ilgimi ve beni çeken bir şeyler vardı ,her yerde aradığım şey samimiyet . Abi abla kardeş tutumları beni etkiledi.Peki bunlardan nasıl haberdar oldun derseniz de anlata anlata bitiremiyordu.Simdi ise iyi ki o maili atmışım diyorum ve iyi ki bana bu şansı vermişler .Kendimi aralarında değerli hissediyorum. Endüstri mühendisi ve adaylarından oluşan koca bir aile ve bende bu ailenin bir parçasıyım. Sevgi ve samimiyet oluştuktan sonra olan şey aile oluyor .Bir ekip değil bence.İyi ki buradayım.

HALİL NADİR DAL

Liseden mezun olduktan sonra yapacağım meslek hakkında kafamda net bir şeyler yoktu. Çevremden gelen yorumlar ve kendi yaptığım araştırmalar sonucu endüstri mühendisliğini tercih etmeye karar verdim ve üniversiteye ilk adımı attım. Geçen ilk yıl sonunda dönüp arkama baktığımda kendim adına neredeyse hiç bir şey yapmadığımı gördüm ve dedim ki artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Ufak tefek araştırmalarım sonucu akademinin karşıma çıkması çok zaman almadı. Biraz araştırıp, takip eden arkadaşlarımdan aldığım duyumlar sonucu kendi kendime dedim ki ‘ Burası kendimi pişireceğim yer.’ Bir adım atmalıydım. Biraz şansımın sayesinde akademinin dergi ekibi için paylaştığı afişi gördüm ve başvurumu yaptım. Geri dönüş mükemmeldi, kendimi değerli hissettirdi ve akademi maceram hızlı bir şekilde başladı. Çok zaman olmadı akademinin bir parçası olalı, ama o kısa zaman içinde hayata ve mesleğime bakış açım o kadar değişti ki bunu ancak yaşayıp anlayabilirsiniz. Tabi bu değişim tamamen olumlu yönde 🙂

Bilgi Güçtür! Akademinin özeti bu iki kelime. Burada kendiniz için bir şeyler yapmıyorsanız işiniz birazcık zor olabilir. Herkeste öyle bir şevk, öyle bir istek var ki sizde bunun akıntısına kapılıp harmanlanıyorsunuz. Kendimi olmam gereken yerde hissediyorum artık. Hem kendim hem akademi için son gazla çalışmaya devam edeceğim. Var ol AKADEMİ.

Dip Not: Akademinin parçası olduktan sonra anladım ki sadece endüstri mühendislerine hitap etmiyor. Hayatında bir amacı olan herkesin evi burası.

CANSEL KOÇ

İnsanların genel amacı iyi bir iş, para son model arabalara binip lüks evlerde yaşamak. Ama bizim amacımız farklı. Yeniden bir keşfe ihtiyacımız var , var olan tabuları yıkmak , gelişiyorken gelişmek… Industryolog işte bu amaçla ve beraberindeki güzel insanlarla birlikte gelişimime katkıda bulunuyor. Bir yılı aşkındır buradayım ve burada olmaktan çok mutluyum. İyi bir işe , arabaya eve çok çalışıp para kazanarak sahip olabilirsiniz ama kaliteli insanlarla karşılaşmak ve gelişimimize katkı sağlamak için istiyorsanız Industryolog Bunun için değerlendirilmesi gereken iyi bir fırsat.

HATİCE EKİNCİ

Merhaba,Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim.22 yaşındayım,Siirt doğumluyum aslen Arap kökenliyim. Balıkesir’in Edremit ilçesinde ilköğretim ve lise hayatımı tamamladım.Daha sonra üniversite lisans eğitim için Denizli’ye geldim.

Akademiyi seçmemin sebeplerinine gelirsek; mesleğimin üzerine daha çok kendimi geliştirmek istemem ana amacım olabilir. Genel amaçlarım ise iletişimi mi güçlendirmek,bilgimi etrafımdakilere yaymak ve daha çok bilgilenmek,kariyer hayatımdaki hedefimi güçlendirerek plan dahilinde ilerlemek.Akademide ki sıcak bağları,birbirini görmeden bile iletişim kurabilmeyi,kardeş,abla,abi kavramlarının aile dışı bile olabilmesini seviyorum.Ülkemizde gelişmeye ve geliştirmeye katkı sağlamak adına bir şeylerin yapılması görmek ve bunlara en ufağından bile dahil olabilmek beni şimdiden heyecanlandırıyor ve aynı zamanda gururlandırıyor.Umarım böyle projeler çoğalmaya devam eder ve çağdaş devletler pozisyona geliriz.Kendi adıma emeği geçen ve geçecek herkese şimdiden teşekkürler.Saygılarımla..

GÜLŞEN GÜCENMEZ

Neden mi Industryolog akademi ?

Aslında cevabı o kadar kısa ve net ki …

Benim için tek kelimeyle hayallerimin başlangıcı oldu diyebilirim . Nasıl oldu da gördüm iş ilanını nasıl oldu da mail attım İnanın çok önemsemedim . Diğer siteler gibi geri dönmezler ümidi vardı içimde. Ama bir anda geri bildirim geldi ve ben bir anda o muhteşem bir ekinin içine girdim belki eksikliklerim vardı tabi ki belki çok çekindim ama her şey zamanla çok güzel oldu bütün arkadaşlarla çok samimi olmaya başladık . Gerçekten bu ekip de birlik ve beraberlik var ve buna herkes canı gönülden inanıyor . Üniversiteyi başarılı bir şekilde okuyordum evet , fakat üniversite bitirdiğimde ne yapacaktım ne tecrübem be bilgi birikimin ne de iş yerlerine gösterilebilecek bir eğitimim vardı işte bu yüzden iyi ki Industryolog akademi diyorum . Katıldığımdan bu yana kadar birçok şey kattı bana ve katacağına da inanıyorum. Doğru yerde olduğuma inanıyorum ve olup birlikte daha da büyük bir aile olacağımıza canı gönülden inanıyorum.

FEYZA SÜTCÜ

Üniversiteyi ilk kazandığımda yaptığım ilk iş daha çok açıklayıcı ve bilgi veren mühendislik sayfalarını takip etmek olmuştu. İlk keşfettiğimde dedim ki burası tam bana göre bir yer. Uzun bir zaman takip ettikten sonra başvuru duyurusunu fark ettim. Önce tereddüt etmiştim. Acaba beni de alırlar mı? Onlar kadar nasıl iyi olabilirim? En sonunda karar verdim ve başvuru yaptım. Şuan iyi kide kabul edilmişim diyorum. Aklımdaki düşüncelerin tam tersi çıktı.

Çok samimi ve sevecen bir ortamımız var. Aile sıcaklığını aratmıyor. Aynı zamanda çok iyi bir eğitim alıyoruz. Kendi yeteneklerimizi ve ilgilerimizi önemseyen ve bize her zaman destek olan arkadaşlarımız, abilerimiz ve ablalarımız var. Aslında benimki tamamen tesadüf hikayesi. Her şey bir anda tesadüfen gerçekleşmişti. İyi ki de olmuş.

HAVANE CANSU MEDER

Çok severek ve isteyerek seçtiğim Endüstri Mühendisliğini kazandığımdan beri Industryolog Akademi ile tanıştım.Birçok konuda akademinin sayfasındaki makalelerden yararlanırken bir yandan da bu ekipte olmak için can atıyordum.Ancak ön yargı ve korkularım kendime engeldi.Hayallerim korkularımı bastırarak doğru anı beklemeyip, o anı kendim hazırlayıp Industryolog Akademi ile tesadüfen yollarımız kesişti.

Bu ekipte olmak insana umut veriyor.Öyle güzel bir ekipte yer alıyoruz ki, bu ekipte herkes birbiri için çalışıyor.Her geçen gün birbirimize bir şeyler katarak büyüyoruz.Her gün yeni fikirlerin tartışılıp, geleceğin kazandığı muhteşem bir sinerji var bu ekipte.Mesafelerin engel olmadığı, kâh sevinip kâh üzüldüğümüz zamanlarda hep yan yanayız.Gelecek için üretirken, hem kendimizi hem de ekibimizi geliştiriyoruz.

Geleceği şekillendirmek için uğraşan bu ekipte sorumluluk bizi olgunlaştırıyor.

ERAY TÜRİT

Industryolog Akademiyi keşfetmeden önce arkadaşlarımla sürekli üniversitelerden mezun olan mühendisler hakkında,kendilerini ve ülkelerini geliştirip geliştirmedikleri konusunda uzun uzun tartışırdık. Bazı zamanlar bu konu çok aklımızı kurcalıyor ve hatta canımızı sıkıyordu. Buna kafamda durmaksızın çözümler arıyordum. Bunların yanı sıra bir yandan da kendimi Endüstri alanında nasıl geliştirebilirim diye araştırmalar yapıyordum. Tam bu sırada rastladım işte Industryolog Akademiye.

Sayfada ki bir kaç yazıyı okudum. Kendimi geliştirmek adına yararlı bilgiler edine bileceğimi hemen anladım. Fakat bir şey dikkatimi çekti. Sayfanın yazarları yine benim gibi Endüstri Mühendisliği öğrencilerinden oluşuyordu. Bunun üzerine iyice incelemeye karar verdim sayfayı ve inceledim. Aynı sınıftan bir arkadaşımın da akademide olduğunu gördüm, ondan da bilgiler aldım. Ve bu akademinin sürekli aklımı kurcalayan, durmadan çözüm aradığım bir sorunun üstesinden gelmek için kurulduğunu anladım; kendisini alanında geliştirmiş, yine kendisine ve ülkesine yararlı mühendisler yetiştirmek. Okudukça akademi sayfasındaki yazıları böyle bir amaçla toplanmış bu genç ekibin amacına ulaşacağına inanmaya başladım, benim de bu ekipte olmam gerekli dedim kendi kendime ve bende ekibe katılmaya karar verdim. Başvuru yaptım. Kabul edildi ve beni hemen aralarına aldılar. Çok samimi eğlenceli bir ekiple karşılaştım. Aynı zamanda herkesin öğrenmeye ve öğretmeye aç, sorumluluk almaktan kaçmayan bireyler olduğunu gördüm bu beni çok sevindirdi. Onlara ve amacımıza olan inancımı kuvvetlendirdi. Şu an burada olmaktan son derece mutluyum. Ve bende akademinin hedeflerine doğru yürüyüşüne katkı sağlamaya çalışıyorum elimden geldiğince.

Bir gün hedeflerimize ulaşıp daha başarılı olacağımıza ve adımızdan, Industryolog Akademiden söz ettireceğimize eminim.

KADER ÇAKIR

Industryolog Akademi  nasıl anlatırım bilemiyorum. Ama  bir şeyler demek gerekirse şunlari söyleyebilirim. Benim için Industryolog Akademi deyince  bir annenin çocuğu aklıma gelir. Neden mi?

Industryolog yani Q&A Gelişim ya da Murat Bilginer ncfkr.. Bunlar ne mi? Bundan 4 yıl önce  bir bebek dünyaya geldi adını Murat Bilginer ncfkr koydular.Bebek emeklemeye , tek tük konuşmaya yürümeye gelişmeye  yani çocuk olmaya başlayınca Q&A Gelişim diye okula yazıldı.Kendini geliştirdi,yeniledi,arkadaş edindi okumayı öğrendi artık daha güzel daha farklı şeyler yapmalıyım dedi ve Industryolog Akademi için çalışmalara başladı ve çok güzel yorumlar aldı ve destek geldi büyüdüğünü hissetti. Bunları bir anne edasıyla izledim ve bir şeyler  yapmaya çalıştım .Yeri geldiğinde mutluluktan ağladım yeri geldiğinde güldüm yeri geldiğinde hüzünlendim. Her duyguyu burada tattım.Çocuğun her anına şahitlik ettim ve her adım atışında heyecanlandım.Daha güzel şeyler olacak dedim ve oldu da.Daha daha güzel günler göreceğimizin inancındayım.Bazen anne gözüyle değilde dışarıdan biri gözüyle baktım belki yanında olamadığım zamanlar oldu bilemiyorum. Ama Industryolog Akademi deyince zaman duruyor bende. Tüm sözler yetersiz kalıyor. Kısacası Industryolog Akademi evim,ailem,arkadaşım, sırdaşım,dostum..daha tanımlayamadığım bir çok şeyim oldu.

Industryolog Akademi hayatta yapamadıklarını yapman  için muhteşem bir fırsat aslında. Bilgiyi yaymayı, bilgiyi paylaşmayı,bilgiyi doğru kullanmayı ve kullandırmayı amaç edinmiş bir topluluk olabilir sizin için ama bizim  için bir ailede ne varsa ne yapılıyorsa aynı samimiyetle yapmayı hedef edinmiş bir yuva.  İyi ki varsın..