ARKADA KALAN ANLARA SELAM OLSUN…2018…………….2019

Hayat siz planlar yaparken aslında yaşadıklarınızdan ibarettir. Aslında planlarımız yaşadığımız anlardır. 2018’e şöyle dönüm bakıyorum. Mesela;

  1. Planlayıp yaşayamadıklarım…
  2. Yaptığım tutarsız arkadaşlıklar…
  3. Boğulduğumu hissettiğim anlar…
  4. Yorulup, düştüğüm anlar…
  5. Sonra kalkıp tekrar başladığım anlar… 

Ne kadar büyütmüş 2018 beni. Kırgınlıklarım, acılarım, tutarsızca aldığım kararlar, yanlış hedefler,… Yılın ilk çeyreği bunlar yaşanırken ben dümeni başka bir yere kırdım. Burası benim KENDİMİ SEVMEYE başladığım son çeyrekti aslında. İnsanın kendini sevmesi ve özgürlüğüne kavuşması zor bir adımdır. Kişi kendini sevmeye başladığı anda kendi olmaya ve özgürce yaşamaya başlar. Bu yolda bırakacağınız tek şey geçmişinizdir aslında. Geçmiş bitmiştir. Takılıp kaldığınız her an kendinize küsmeye, sevmemeye başlarsınız. Ben 2018 çeyreğinde kırdığım o dümen ile geçmişimi affettim. Yaşadığım anlara, kırgınlıklara, korkulara, aşklara ve hayatıma girip misafir olan herkesi affettim. O an aslında özgürleştiğimi hissettim. Ve en son adım olan Kendini Nasıl Sevebilirim sorusuyla birlikte en zoru başardım. Diğer hedefler benim için önemli değildi artık. Onlar her türlü gerçekleşebilecek hedeflerdi. Ben en büyük hedefimi gerçekleştirdim. Siz bunları okuduğunuzda size tek bir şey söyleyebilirim. Alacağınız her hedef sizlerin her zaman gerçekleştirebileceğiniz şeylerdir. Biraz sıkı çalışmayla biraz üzerinizden atacağınız üşenme duygunuz ile alakalıdır. Siz en büyük hedefinizi kendinizi severek özgürleşmeyi, yaşamayı bir çocuk gibi, bir orman gibi kardeşcesine huzurla buluşturun. Diğer hedeflerinizi her zaman gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuğunuzda alacağınız şeyler arasına buluşturduğunuz o hedefleri almayı unutmayın.

2019 için çıktığım bu yolculukta yanıma aldığım hedeflerimin en büyüğü KENDİMİ BULMAK. Beni neler bekliyor bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ve inanıyorum ”2018’de özgürlüğümü bulmuşsam 2019’da kendimi bulabilirim”.

KENDİNİZE İNANACAĞINIZ ve KENDİNİZİ ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİNİZ BİR YIL OLSUN…