Bazen zamanın nasıl geçtiğini anlamayız ve bir bakmışız ki bir yılın daha sonuna gelmişiz. Kimimize göre 2016 çok güzel geçerken kimimize göre de geçmek bilmedi. Ama şu bir gerçek ki acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, üzüntüsüyle, şaşkınlığıyla, heyecanıyla bir yılın daha sonuna geldik ve benimde 2016 da unutulmaz güzel anlarım oldu çünkü hayatıma Industryolog akademi girmişti ve değişmek ve gelişmek için ilk adımlarımı atmıştım bile. Şimdi o yaşadığım güzel anıları ve heyecanları sizlerle paylaşma vakti.

Keyifli okumalar…

Hayatımıza ne zaman kimler girecek bilemeyiz. Tıpkı bir nisan ayı sosyal medyada “yazar başvuruları başladı” yazısını görüp akademiye başvurmam gibi. Heyecanla kendimi tanıtan yazımı yazıp  maili atmıştım bile . Seçilecek miyim beni de aralarına alırlar mı diye düşünürken geri dönüş yapılmıştı ve artık ben de onlardan biri olmuştum. Birçok güzel insanla tanışma vakti. Bir sürü yeni arkadaş hem de meslektaş. Tam da aradığım ortamdı. Hem samimi ve içtenlerdi hem de gelişmek yeni şeyler öğrenmek aşkıyla çabalayan bir gençlikti. Kendi eksiklerimi görüp gelişmeye başlamam için en büyük fırsat karşımdaydı. Her arkadaşımdan  öğreneceğim çok şey vardı ve en büyük avantajım farklı üniversitelerden bir çok arkadaşımın aldığı eğitimleri görerek kendi artı ve eksiklerimi belirlememdi.

Akademiye ilk geldiğim zamanlar da herkesi tanımaya ve sohbetlere katılmaya çalışıyordum. Başlarda sohbetlere katılmada biraz çekindiysem de bu süre çok uzun sürmedi. Tüm arkadaşlarım çok tatlıydı ve sohbet ederken birden kendimi kahkahalar atarken buluyordum. Sohbetlerimiz bazen öyle koyu olurdu ki sabah 4 lere kadar uyumadığım bir çok gün bilirim. Çünkü ben onlarla mutluydum ve huzurluydum. Onlar birdenbire hayatımın vazgeçilmezlerinden olmaya başlamışlardı. Sohbete katılmadığım her gün sanki hayatımda yapmam gereken önemli bir şeyi yapmamış gibi hissediyordum. Akademidekiler insanda bağımlılık yapıyordu ve ben o kısacık sürede  bağımlısı olmuştum bile.

Geçen her yeni güne yeni bir heyecanla başlıyorduk ve her yeni güzel haberle mutluluğumuz daha da artıyordu. Çünkü insanlar bizi benimsemeye başlamıştı . İlk kez üniversite sosyal medya sponsorluğunu kabul etmiştik derken 10 20 üniversite diyerek sponsorluklar artmaya devam ediyordu. Gelen kutumuza yeni bir mail daha ekleniyordu ve mesleğin önde gelenlerinden ünlü firmalarda çalışan meslektaşlarımızdan bizi onure edici kendimizle gurur duymamızı sağlayan o güzel sözleri duyuyorduk. En heyecanlandığım unutamadığım anlardan birisi ise Alperen abimizin 42. Temöb de bizi temsil etmesi ve Industryolog Akademi yi tanıtmasıydı. O kadar çok heyecanlandığımı ,ellerimin titrediğini, kalp atışlarımın hızlandığını nadir hatırladığım günlerden biriydi ve tarih 3 eylül 2016 yı gösteriyordu. O gün çoğumuz alperen abimizin yanında 42. Temöb sahnesinde olamasakta aslında sadece fiziksel olarak orda değildik. Çünkü biliyoruz ki aynı heyecanı, mutluluğu, sevinci yaşayan ve ortak bir hedefte bulunan insanlar her zaman birliktelerdir ve işte biz o gün aynı duyguları yaşayan o güzel insanlardandık tıpkı bir aile gibi.

Industryolog akademi nasıl benim hayatımda bu kısacık 8 ayda önemli değişmelere yol açtıysa takipçilerimizi de güzel yönde etkilediğini düşünüyorum. “Hayallerim var benim” diyerek konuya giriş yapıp bizlere mesaj atan takipçimiz belki de durumu çok güzel özetliyor. Çünkü birinin hayalleri var ve o heyecanla size o hayallerinden bahsediyor ya da sizi hayallerine ulaşmak için gözünde önemli bir yere koyuyor. Bizler yani nesil aslında bahsedildiği kadar vasat bir gençlik değiliz aksine istediği zaman çalışan, okuyan büyük işler başarabilecek bir gençliğiz. Bu durumu “HER GÜN OKUYORUM” etkinliğimizde daha iyi gördüm. Takipçilerimizden mail adreslerini bizlere atmaları takdirde onlara her gün bir makale göndereceğimizi duyurmuştuk. O da ne? Anında geri dönüş almaya başladık ve birdenbire gelen kutularımız dolmaya başladı hatta bir ara mail adreslerini kaydederken  takipçilerimizin hızına yetişemiyordum. Bu durumda da gördüm ki aslında gençlik okumak öğrenmek istiyor ama onları teşvik edecek birilerini de istiyor aynı zaman da.

Tüm bu güzel duyguları yaşamak, karşımızdakine bu enerjimizi geçiriyor olmak ve en önemlisi de insanlardan güzel geri dönüşler alabiliyor olmak insana daha da gelişmesi  daha da fazla araştırması gerektiği düşüncesini veriyor. Industryolog hayatıma girdikten sonraki halime bakıyorum da gerçekten değiştiğimi hissediyorum. Çünkü gelişmem gerektiğinin bilincindeyim ve buna göre davranıyorum. “Bilgi güçtür” bu yüzden bilmemiz, öğrenmemiz, güçlenmemiz gerekiyor.

2016 benim için değişmenin başlangıcıydı.Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinme zamanıydı. Gördüğünüz gibi bu  yıl akademide yaşamış olduğum o çok güzel anlarımdan, heyecanlarımdan bazılarını sizlerle paylaştım. Dilerim daha nice güzel anlarımız olur ve yine sizlerle paylaşırım. Başta bizleri takip eden, her zaman destekleyen, yaptığımız işe inancımızı arttırıp motivasyonumuzu zirvede tutan siz değerli arkadaşlarımıza ve ardından da tüm Industryolog Akademi dostlarıma her zaman birlikte olacağımız nice güzel başarılı yıllar dilerim.

HOŞGELDİN 2017

 

Facebook Sayfamizdan Bizleri Takip Edebilirsiniz
Goncagül Demirci

Samsun OMÜ Endüstri Mühendisliği