“2018” Hazırız!

 

Acı, hüzün, sevinç, heyecan ve en önemlisi hayatımın belki de en büyük şansı, iyikim dediğim kocaman canım ailem ile yepyeni bir sayfa ile dolu dolu geçeceğini umduğum 365′ in ilk birinden herkese selamlar!

Bağlanmayı sevmem; kişiye,eşyaya, hiçbir şeye bağlanmayı sevmem. Ama gelin görün ki konu Industryolog Akademi olunca her şey değişiveriyor.

Her şey sadece bir 5-6 ay öncesinde, adı her yerde karşıma çıkan canımız, abimiz (tabi o zamanlar Murat Bey) ve tanışmak için yol ararken Bursa’da buluşma olacağını bildirmesiyle başladı. Kesin gitmeliyim dedim kesin yani başka yolu yok derken tam da buluşmanın olacağı tarihte, o yaz staj yapacağım yerin ISG eğitimi için çağırdığını öğrendim ve apar topar Ankara’ya gitmemle o fırsatı kaçırdım diyerek üzülürken meğerse asıl yolculuğun başlamasına vesile olacakmış.

O günden bugüne akademi; sevincimi, üzüntümü ilk paylaştığım yer oldu. Benim derdime, mutluluğuma ortak olan birbirinden güzel insanlar. Yeri geldi benim canım sıkkın diye sabah 5’e kadar derdimi dinleyen, kendime kızıp hiçbir şey yapamıyorum diye bunalıma girdiğim zamanımda beni kendime getirip yeniden ayağa kalkmama vesile olan, iyi olmadığımı hisseder gibi tam da ihtiyacım olanı bana sunan, benimle gülen, benimle üzülen koskoca bir aile. Bu yazıyı yazarken sizlere ne kadar anlatabilirim hissettiklerimi hiç bilmiyorum ama şu bile yeterli: “En güzel iyiki!”

Mesela çok fazla ilklerim oldu ve bunlardan en güzeli de o ilk yazı heyecanı. Devamı geldi ve her yazı yeni bir heyecan demekti. Yeni bakış açıları, yeni fikirler, yenilikler… Hiç görmediğim, birbirimizi farklılıklarımız ile kabullendiğimiz ve öyle sevdiğimiz insanlarla doğru bildiğimiz yanlışlarımızı gördük. Eksikliklerimizi yüzümüze vurmak yerine birbirimizi tamamlamaya çalıştık. Abi, abla, dost, kardeş edindim.

Kıskançlığın, egonun, kibrin olmadığı bir ailede büyüyorum. Öyle bir ailede büyüyorum ki gün geçtikçe bilgiye daha da aç hale geliyorum. Daha çok hayal kurmaya başladım mesela. Artık daha çok hayalim, hedefim, varmak istediğim ve vardıkça daha ileriye gitmek istediğim bir yolum var. Daha çok farkındalık kazandığım koskoca bir yıl… 

Tamamen bizim gelişimimiz için çabalayan, hiçbir kar amacı gütmeyen canım abimiz koca yürekli MB, her derdimize ortak olan canım ablamız EÇ ve her biri birbirinden değerli canım akademi iyiki varsınız. 

Ve en önemlisi 2018’e dair çok umudum var, teşekkürler canım ailem. Umut, heyecan, başarı dolu bir yıl olsun!

 

“İnan: güzel günler göreceğiz çocuklar
Güneşli günler göreceğiz.”