2017’nin Son 2 Ayı

Öncelikle, akademi’yi nasıl anlatmaya başlayacağımı bilemiyorum. Burası çok farklı bir platform. İlk başta önyargılarımın olduğu fakat zamanla bunları aştığım muazzam bir yer.Her türlü yardımın ve desteğin eksik olmadığı bu güzel ortamın içinde 2 aydır bulunmaktayım. Bu 2 aylık süreç bana burada bir çok şeyi öğretti. Başarının tek başına değil de toplu bir biçimde nasıl elde edileceğini, kendi gelişimimiz için neler yapılacağını, paylaşarak kazanılacak tecrübeleri, her gün yeni bir bilgiyle yola devam etmenin ve en önemlisi de hiç yüzünü görmediğimiz bu güzel insanlarla nasıl iyi iletişim kurulup, samimiyet ortamı oluşturulacağını öğrendim. 

Akademi

İlk başlarda akademi’ye nasıl zaman ayıracağım hakkında endişelerim vardı. Fakat ben burada zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum ve geçirdiğim zaman bana sürekli bir şeyler katıyor, farklı bir şeyler keşfediyorum. Hatta burada geçirdiğim zaman süresince daha da meraklı bir insan olmaya başladım. Örneğin bir yazı okuyorum ve o yazının içinde geçen bir kelime aklıma takılıyor, hemen araştırıyorum. Yeni bir kelime öğrenmek ve bunu not etmek beni o kadar mutlu ediyor ki anlatamam sizlere.

Bazı zamanlar oluyor geleceğim ve tecrübesizliğim konusunda endişe etmeye başlıyorum. Başta Ezgi ablaya olmak üzere bu düşüncelerimden bahsediyorum ve hemen bir çözüm ortaya çıkarıyoruz. Çözüme kavuşturulan sorunların yükünden kurtulmak beni o kadar hafifletiyor ki.

Sonuç olarak 2017’nin son 2 ayını burada, bu güzel insanlarla öğrendiklerimi paylaşarak ve birçok şeyi öğrenerek geçirdim. Umarım 2018 yılında da akademinin içinde daha birçok başarılara imzamızı atarız ve yine iletişim halinde, hep birlikte bu sonsuz ilerlemeye devam ederiz. Herkese en başta sağlıklı ve mutlu, başarılı yıllar dilerim. 2018 tüm güzellikleriyle birlikte gelsin..