2016’dan 2018’e Industryolog İle!

 

Selamlar, sevgiler güzel insanlar 🙂

Herşey bu logoya vurulmamla başladı.

Yıl 2016.

Veritabanı ödeviydi uğraştığım, dün gibi aklımda. Çözemediğim bir sürü şey var elimde. O zaman bana sadece makalelerini yollayan, bir blog diye bildiğim aslında sağlam bir ekip olan yer: Industryolog Akademi. Yardım isteyebileceğim aklımın ucundan bile geçmezken, nasıl bir dönüş alacağımı düşünmeden yardım istedim. İlk orada yazdım bu ismi : Murat Bey Merhabalar .Böyle bir projem var yardımcı olur musunuz ? Beni hemen bu konuda uzman birine yönlendirdi ki o arkadaş Eren . Bana sayfalarca proje yorumu yaptı eksiklerimi söyledi. O zaman benim insanlığa bakışım değişti. Demek hala var karşılıksız iyilik. Sadece bir blog değil görünenin ardında kocaman azimli ve sevgi dolu bir ekip olduğunu öğrendim sonrasında. İnsanlara yardım edebilmek ve böylece kendime birşeyler katabilmek, ekip olabilmek, sorumluluk ve aidiyet duygusuna kapılabilmek. Kendimi ve yapabileceklerimi görmemi sağlayacak insanlara ihtiyacım vardı.

Yıl 2017.

Sizlerle olmayı bende isterim konulu mailime yine bir dönüş Murat Bey’den 🙂 Ve sonrasında oryantasyon süreci dediğimiz ve Türkiye’nin dört bir yanından birbirini tanımadan selamlaştığın mükemmel bir topluluk. Ayşe Dilan şekeriyle böylece tanıştım. Oryantasyon sürecinde her daim yanımda olan ve koş demeden gelen bir isim daha vardı elbet Nesli deriz biz ona. Dünyalar tatlısı bir insan.İsimlerini yeni duyduğum ancak kardeş olduğum bir yer oluverdi akademi. Sorduğum her soruya dönen Murat bey değil artık Murat abimizdi bizim. Sonra duyduk ki oryantasyon bitiyor, Yıldız Gelişim Takımı bizi bekliyor. 9 kişilik bir ekiple oraya doğru yola çıktık biz. Hepsi kardeşim oldu, dert ortağım oldu.Kardeşimi özledim Erdemi kardeşim bildim, adaş olduklarından ötürü sanırım 🙂 Son senede olmanın stresiyle benle aynı durumda olan Gaye her zaman yanımdaydı, iki minnak dediğim ikili daha vardı Nurdilek ve Simge 😀 Tüm günün stresini onlarla atabildim. Dertlendiğimde bana billur gibi sesiyle anında türküler yollayan Sina, karadenize olan zaafımı bilip ‘o iş bende ;)’ diyen Fatma, ve hedef programlamayı birlikte uzaklaaardan da olsa çalısabildiğim Havva… Hepsi hayatımın güzel yerlerine yerleştiler. Bir ablam da olsa dememe gerek kalmadan koşup gelen Ezgi abla. Saatlerce derdimi dinleyip yol gösteren, herşeyimize yetişmeye çalışan biridir, gerçekten ablamdır artık benim.

 

Geldik yıldız gelişime, muazzam bir düzenin ve aynı zamanda kardeşliğin içine. Buradaki isimlerin her birinin yeri apayrı benim için. Onları yazmaya kalksam sayfalar yetişmez. İngilizce hazırlıklarımda koşup gelen Büşra abla, tezime tutup yön veren Nevzad abi, beni akademinin son günah bükücüsü ilan eden Murat abim, hepsi herşey sayılamayacak kadar iyilik kattılar bana. Farklı farklı insanların her birine ayrı bir pencereden yaklaşabildim, yetişemediğim her yerde sorduğumun cevabını alabildim, her daim elimden tuttular benim. Paylaşmanın aslında kendine birşeyler katmak olduğunu gördüm. Paylaşmakla aldıgım o teşekkürün beni değerlı kıldığını gördüm. Yapabileceğimi, istediğimi ortaya koymaya çalışırken biz arkandayız diyen ikinci bir aile kurdum ben 2017 de.

Yıl 2018.

Yolda. Buraya sığdırmak istediğim başarmak istediğim ne kadar iş, proje ve güzellik varsa her hayalimin icinde Industryolog da var. Hedeflerimin kapılarını bana açabileceğini gördüm çünkü. Sıkı sıkıya sarıldığım bu ekibin hedeflediği tüm güzel işlere ulaşacağına inancım tam. Daha çok kişiye ulaşıp, büyüyebileceğimize olan inancım tam. Her gün yeni yeni fikirlerle yeni yeni kapılar açıyoruz ve büyüyoruz. Önce kendi içimizde, sonra sizlerle. Paylaşmak ve sevmek temelli büyüyoruz. Yaptığımız işi severek herbirimizi ayrı değerli biliyoruz. Bilgiyle güçleniyoruz. Hedeflerimiz için çalışmak var ama vazgeçmek yok. Tutunduğumuz bu ekibi bırakmaya niyetimiz yok, ancak yeni kişilerle birlikte tutunmaya niyetimiz var. Yürüdüğümüz yol aydınlık olsun, Industrolog Akademi hep bizimle olsun.